FIFA 23 – mundialowy dodatek z datą premiery i zawartością

4 minuty czytania
Komentarze

Powoli, aczkolwiek konsekwentnie zbliżamy się w kierunku 20 listopada, czyli dnia, w którym rozpoczną się dwudzieste drugie Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Oczywiście jest to świetna wiadomość dla wszystkich fanów futbolu, ale także graczy, którzy na co dzień obcują z FIFA 23. Do gry Electronic Arts zmierza bowiem potężny mundialowy dodatek.

FIFA 23 już za chwilę przyniesie nam sporo nowego contentu

FIFA 23 już za chwilę przyniesie nam sporo nowego contentu

Nie da się ukryć, że FIFA 23 pobiła wszelkie rekordy popularności słynnej serii. Bardzo możliwe, że sporą cegiełkę do wyniku nowego piłkarskiego tytułu dołożył tegoroczny mundial. Oczywiście w związku ze współpracą na linii Electronic Arts-Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej do gry, która debiutowała we wrześniu tego roku, trafi mnóstwo dodatków związanych z jedną z najpopularniejszych cyklicznych imprez sportowych.

Twórcy FIFA 23 udostępnili właśnie zwiastun, na którym możemy zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi zbliżającego się patcha. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że gracze ze wszystkich platform będą mogli pobrać „dodatek” World Cup 2022 dokładnie 9 listopada, czyli na jedenaście dni przed oficjalnym startem Mistrzostw Świata. Wszelkie pozostałe informacje znajdziecie poniżej.

Mundial w Ultimate Team bez specjalnego trybu gry, ale za to z nowymi kartami

FIFA 23 już za chwilę przyniesie nam sporo nowego contentu

Dla fanów FIFA 23 jedna z najistotniejszych wiadomości dotycząca mundialowego dodatku skupia się na trybie Ultimate Team. Okazuje się, że w przeciwieństwie do FIFA 18 i FIFA 14 tegoroczne Mistrzostwa Świata nie przyniosą nam specjalnej zakładki wewnątrz FUT-a. Niemniej wcale nie oznacza to, że najpopularniejszy tryb gry wieloosobowej zostanie całkowicie pominięty.

11 listopada do Ultimate Team trafi nowy event związany z kolejnym sezonem wyzwań. Całość potrwa do 4 stycznia i przyniesie nam całkiem sporo contentu związanego między innymi z kartami specjalnymi aktualnych, jak i emerytowanych piłkarzy. W przypadku pierwszej z tych grup gracze powołani na mundial otrzymają tokeny, które będą przydatne we wszelkiego rodzaju tematycznych WBS. Co ciekawe wszystkie takie karty znikną z trybu Ultimate Team dokładnie 4 stycznia.

Tymczasem do paczek trafi również drużyna „Mundialowi Bohaterowie FUT”, która zostanie wystylizowana na komiksowe postacie Marvela. Przykładowe karty, które znajdziemy w tym zestawie, możecie zobaczyć poniżej. Naturalnie będą one również dostępne we wszelkiego rodzaju WBS oraz zadaniach sezonowych.

FIFA 23 już za chwilę przyniesie nam sporo nowego contentu

Rozegraj cały mundial od A do Z!

FIFA 23 już za chwilę przyniesie nam sporo nowego contentu

Pozostawiamy Ultimate Team i przechodzimy do pozostałych trybów gry, które również zostaną specjalnie usprawnione. Przede wszystkim Electronic Arts odda w nasze ręce możliwość rozegrania pełnego mundialu wybraną drużyną lub drużynami. W tym miejscu pojawiają się trzy opcje zabawy — offline (przeciwnikiem jest AI), online (przeciwnikami są inni gracze) lub live (gramy składami wybranymi przez trenerów w rzeczywistości w wybrany dzień meczowy). Wyjątkowo zapowiada się ostatni z wymienionych wariantów. Gracze będą musieli bowiem wyczekiwać do momentu, w którym selekcjonerzy poszczególnych reprezentacji ogłoszą, jakim składem wyjdą na konkretne spotkanie.

Oczywiście jak na mundialowy dodatek przystało, możemy liczyć na w stu procentach autentyczną otoczkę meczową. W grę wchodzą nie tylko stroje drużyn, zawodnicy czy piłka, ale także bandy reklamowe, oprawa transmisji telewizyjnej oraz dedykowane animacje i przejścia. Niestety w FIFA 23 pojawią się zaledwie dwa katarskie stadiony. Będą to Al-Bayt Stadium oraz Lusail Iconic Stadium. Oznacza to, że do Electronic Arts do gry nie zaimplementuje między innymi Stadium 974 i Education City Stadium, czyli aren, na których swoje grupowe mecze rozegra reprezentacja Polski.

Szybkie mecze w specjalnej otoczce

FIFA 23 już za chwilę przyniesie nam sporo nowego contentu

Naturalnie nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby rozegrać także tylko jeden mecz w specjalnym trybie poświęconym mundialowi. Gracze do swojej dyspozycji dostaną autoryzowane i licencjonowane składy wszystkich 32 reprezentacji, które awansowały do tegorocznych Mistrzostwa Świata. Zabawę w specjalnej otoczce będziemy mogli potraktować zarówno w formie online jak i offline.

Cóż, wszystko wskazuje na to, że gracze FIFA 23 lada moment otrzymają mnóstwo nowego contentu, który skutecznie wciągnie ich w świat wirtualnej zabawy na długie tygodnie. Największe rozczarowanie nadchodzącego dodatku dotyczy jednak ubogiej liczby stadionów, które pojawią się w grze. Przypomnijmy, że na Mistrzostwach Świata w Katarze piłkarze z całego świata będą rywalizować na ośmiu arenach — do FIFA 23 trafią jedynie dwie z nich. Dodatkowo sporo mieszanych opinii wzbudziło odejście od specjalnego trybu gry wewnątrz Ultimate Team. Niemniej w tym przypadku Electronic Arts wynagrodziło to mnóstwem specjalnych wydarzeń, kart, wyzwań budowania składu oraz zadań.

Źródło: FIFA 23

Motyw