ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

PlayStation 5 z wyczekiwaną rozdzielczością 1440p i inne nowości dla graczy

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Rozrywka

PlayStation 5 w końcu doczeka się wyczekiwanej przez wielu graczy funkcji, a mianowicie rozdzielczości 1440p. To dobra wiadomość, ale niestety na udostępnienie nowej rozdzielczości przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Obecnie testowana jest bowiem nowa wersja aktualizacji, więc na jej globalną premierę przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Wiadomo, że ta powinna odbyć się jeszcze w tym roku, a oto, co jeszcze ma przynieść ciekawego.

PlayStation 5 z rozdzielczością 1440p i inne nowości

PlayStation 5 1440p rozdzielczość

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawił się wpis autorstwa Hideaki Nishino, gdzie poinformowano o starcie nowej aktualizacji PlayStation 5. Dostęp do niej dostaną osoby, które należą do programu beta testów, ale wiemy już, co ciekawego ma przynieść nowa aktualizacja. Największą nowością zdaje się być udostępnienie rozdzielczości 1440p dla telewizorów oraz monitorów. Jeżeli więc developerzy przygotują specjalny tryb wyświetlania 1440p, to otrzymamy natywną grafikę właśnie w tej rozdzielczości. Jeżeli będziemy korzystać z wyższej rozdzielczości, czyli np. 4K, to będziemy mogli skorzystać z antyaliasingu poprzez supersampling do rozdzielczości 1440p.

Kolejną ciekawą nowością będzie możliwość tworzenia specjalnych list z grami, które nazwano Gamelist. Te przypominają foldery, które będzie można dowolnie nazywać, a wewnątrz umieścić nawet do 100 tytułów. Będzie można stworzyć aż 15 tego typu list, czyli mamy kolejną możliwość segregowania naszych tytułów w bibliotece. Pojawić ma się także możliwość sprawdzania różnic między dźwiękiem stereo, a 3D, więc gracze od razu będą mogli zdecydować, co bardziej im pasuje. Łatwiej będzie także wrócić do rozpoczętej już aktywności w danej grze, ponieważ odpowiedni przycisk pojawi się tuż pod tytułem.

Trochę nowości pojawi się także w kwestii związanej z aktywnością samych użytkowników. Będzie można wysyłać prośby do członków grupy o możliwość rozpoczęcia dzielenia ekranu (Screen Share). Pojawią się także powiadomienia o tym, że można dołączyć do gry, w którą gra inny członek grupy czy możliwość wysyłania naklejek oraz wiadomości głosowych z poziomu Game Base. Będzie można również wyświetlać profile naszych znajomych już po zaakceptowaniu przez nich zaproszenia.

Źródło: PlayStation Blog

Sprawdź najnowsze wpisy