Spotify Fresh Finds Polska

Spotify uruchamia Fresh Finds Polska — to playlista z niezależnymi artystami

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Rozrywka

Spotify uruchomiło dziś playlistę Fresh Finds Polska, która ma pomóc niezależnym artystom. To szansa dla mniej znanych twórców, by przebić się ze swoją muzyką do szerszej publiczności. Słuchacze z kolei zyskują wygodne narzędzie do poznawania nowych brzmień.

Spotify Fresh Finds Polska

Spotify Fresh Finds Polska

Od uruchomienia Fresh Finds w 2016 roku, Spotify umieściło na tej playliście ponad 25 000 artystów. Średnia miesięczna liczba słuchaczy tych muzyków wzrosła aż o 108% w ciągu 28 dni. Spośród artystów, których pojawienie się na Fresh Finds jest debiutem na playlistach redakcyjnych Spotify, ponad 44% trafia później również na inne tego typu playlisty.

Na Spotify działają już dedykowane playlisty Fresh Finds z Australii/Nowej Zelandii, Brazylii, Niemiec/Austrii/Szwajcarii, Wielkiej Brytanii/Irlandii, Indii, Indonezji, Włoch, Filipin, Singapuru/Malezji, Hiszpanii, Korei Południowej i Turcji, a także Wietnamu. Od dziś funkcjonuje również polska edycja playlisty. Zespół redakcyjny Spotify wybrał 50 utworów niezależnych artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne. Na Fresh Finds Polska znaleźli się m.in. TEN TONYE, bazOOms, color blue oraz asl33p. Ten ostatni trafił na okładkę playlisty. Spotify poinformowało, że co tydzień Fresh Finds Polska będzie aktualizowana, a wybrani twórcy mają szansę zaistnieć w globalnej wersji playlisty.

Czytaj także: Te płyty były kupowane w Polsce najchętniej w 2021 roku

Korzystając z narzędzi dostępnych poprzez platformę Spotify for Artists, lokalny team Spotify każdego dnia odkrywa najciekawszą nową muzykę od polskich niezależnych artystów […] Fresh Finds to miejsce dla undergroundowych artystów z każdego gatunku muzyki, od lofi rapu i bedroom popu po elektronikę i punk – playlista, na której odnajdą ich słuchacze spragnieni muzycznych odkryć i świeżości — mówi Mateusz Smółka, Music Team Lead w Spotify.

źródło: informacja prasowa, zdjęcie główne: Spotify

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy