gambit królowej netflix

„Gambit królowej” najchętniej oglądanym serialem limitowanym Netflixa

2 minuty czytania
Komentarze

Netflix poinformował o rewelacyjnym wyniku oglądalności serialu „Gambit królowej”. Produkcja okazała się najpopularniejszym serialem limitowanym w historii serwisu.

„Gambit królowej” hitem Netflixa

https://youtu.be/6Catqs6_Ct4

Netflix zwykle sam chwali się wynikami oglądalności swoich produkcji i to zwykle wtedy, kiedy jest się czym chwalić. Tym razem gigant streamingowy podał, że serial „Gambit królowej”, który pojawił się 23 października, w ciągu 28 dni od premiery obejrzało 62 miliony gospodarstw domowych. To oznacza, że jest to najchętniej oglądany serial limitowany w historii serwisu. Rekord Netflixa dzierży pierwszy sezon „Wiedźmina”, który obejrzano w 76 mln gospodarstw. Serwis poinformował też, że „Gambit królowej” był w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych produkcji w 92 krajach, a na pierwszym miejscu w 63, w tym Wielkiej Brytanii, Argentynie, Izraelu i RPA. 

 

Scenariusz serialu „Gambit królowej” oparto na powieści Waltera Tevisa. Pod koniec sierpnia książka ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Czarne. Jest to opowieść o dojrzewaniu oraz o tym, jaka jest cena geniuszu. Jej bohaterką jest Beth Harmon, która w wieku ośmiu lat znalazła się w sierocińcu. Odkryła tam w sobie niezwykły talent do szachów. Jednocześnie uzależniła się od przepisywanych dzieciom leków na uspokojenie. Dziewczyna postanowiła spróbować swoich sił w zdominowanym przez mężczyzn świecie szachów. Nieustannie towarzyszy jej jednak pragnienie samozniszczenia napędzane przez wybuchowe koktajle ze środków odurzających pomieszane z jej własnymi obsesjami. 

Czytaj też: Gwiazdy „Euforii” i „Tenet” w filmie „Malcolm & Marie” już w lutym w Netflixie

Serial składa się z siedmiu odcinków. Jego reżyserem i współautorem scenariusza jest Frank Scott („Logan: Wolverine”, „Raport mniejszości”, „Dorwać małego”). W roli głównej występuje Anya Taylor-Joy, znana z ról w takich filmach jak „Czarownica. Bajka ludowa z Nowej Anglii”, „Emma” czy „Split”. Ostatnio można było ją oglądać w kinach w filmie „Nowi mutanci”. W obsadzie znaleźli się także m.in. Marcin Dorociński, Marielle Heller, Thomas Brodie-Sangster, Moses Ingram, Harry Melling i Bill Camp. 

Źródło: Deadline.com

Czytaj też: David Fincher chciałby jeszcze kiedyś wrócić do serialu „Mindhunter”

Motyw