Universal Pictures przesuwa zwieńczenie trylogii. Premiera filmu „Jurassic World: Dominion” odbędzie się rok później, niż planowano. 

„Jurassic World: Dominion” – kiedy premiera?

 

Pierwszą trylogię filmów o genetycznie wyhodowanych dinozaurach zapoczątkowała legendarna produkcja Stevena Spielberga, czyli „Park Jurajski” z 1993 roku. Kolejne części pojawiły się w 1997 i 2001 roku. Były plany dotyczące kontynuacji, ale dopiero w 2015 roku premierę miał następny film. „Jurassic World” okazał się wielkim sukcesem kasowym. Na całym świecie produkcja zarobiła aż 1,67 mld dol. Powstanie kolejnej części było tylko kwestią czasu. „Jurassic World: Upadłe królestwo” pojawił się w kinach w 2018 roku i zarobił 1,3 mld dol. Sukces dwóch poprzednich filmów miało powtórzyć zwieńczenie trylogii. Premiera „Jurassic World: Dominion” była zaplanowana na 11 czerwca 2021 roku. Wytwórnia zdecydowała jednak wprowadzić film na ekrany prawie rok później – 10 czerwca 2022 roku

W kinowym kalendarzu robi się coraz ciaśniej

Serwis Deadline donosi, że przyczyną przesunięcia premiery nie są wcale problemy związane z produkcją filmu. Od trzech tygodni trwają prace na planie w Wielkiej Brytanii i to pomimo kilku pozytywnych wyników testów na koronawirusa wśród członków ekipy. Universal dba raczej o cały produkt, na który składają się też m.in. parki rozrywki oraz produkcje animowane. Film musi pojawić się w okresie, który zagwarantuje duże zainteresowanie i zapewni dopływ gotówki. Stąd decyzja o przeniesieniu premiery w teoretycznie bezpieczniejszy termin. Całe mnóstwo tegorocznych premier przesunięto na 2021 rok i wiele tytułów musiałoby w podobnym czasie rywalizować o uwagę widzów.

Fani kina już zdążyli się przyzwyczaić, że każdy kolejny dzień przynosi zmiany w filmowym kalendarzu. W ostatnim czasie nowe daty premier wyznaczono dla takich produkcji jak: „Diuna” (1 października 2021 roku), „The Batman” (4 marca 2022 roku), „Czarna Wdowa” (7 maja 2021 roku), „West Side Story” (10 grudnia 2021 roku), „Nie czas umierać” (2 kwietnia 2021 roku) czy „Deep Water” (13 sierpnia 2021 roku). Drobnym pocieszeniem jest zapowiedź wcześniejszego wprowadzenia do kin filmu „Matrix 4” (22 grudnia 2021 roku). 

Źródło: Deadline.com

Czytaj też: Robert Downey Jr chce stworzyć uniwersum Sherlocka Holmesa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik