Każdy pamięta słynną bitwę o karpia w Lidlu. Nadchodząca promocja sugeruje, że sytuacja prawdopodobnie się powtórzy.

Smartfon za 119 zł

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

 

Telefon na powyższym zrzucie ekranu to Gigaset GS160. 14 kwietnia będzie sprzedawany za jedynie 119 zł. Co prawda parametry nie imponują, urządzenie jest budżetowcem, i to w dodatku przestarzałym, jednak w tej cenie to naprawdę świetna okazja. Tak, sprzęt ten nie poradzi sobie z Facebookiem i wymagającymi grami, jednak po instalacji Facebooka Lite powinien działać w miarę poprawnie. Największym ograniczeniem jest jedynie 1 GB pamięci RAM, z drugiej strony otrzymujemy 16 GB pamięci wbudowanej i dość dużą (jak na tą półkę) baterię 2500 mAh. Telefon wspiera także LTE, co również jest ogromnym plusem.

Zobacz też: [Film] Otwarcie sklepu Xiaomi w Krakowie – szał za promocjami!

I tak go nie kupicie

Zapewne wielu zadaje sobie pytanie gdzie tu jest haczyk. Producent na pewno nie sprzedał go sieci sklepów w takiej cenie, ponieważ byłoby to kompletnie nieopłacalne. Otóż jest to prawdopodobnie jedynie akcja promocyjna Lidla. W tych marketach często zdarza się, że w dniu promocji do sprzedaży trafia jedna sztuka reklamowanego towaru (albo wogóle go nie ma), po którą przyjeżdża mnóstwo zainteresowanych. Telefonu nie kupią, ale za to zrobią zakupy. Z tego powodu do promocji podchodziłbym z dystansem, prawdopodobnie nie warto zawracać sobie głowy. W przeciwnym wypadku może dojść do sytuacji, jak na zdjęciu tytułowym.

Dziękuję Pawłowi za podrzucenie informacji
Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.