Impression tag

Polecane smartwatche i smartbandy na prezent

Wybór redakcji Android.com.pl

Czy pamiętacie te czasy, kiedy na Komunię dawało się zegarek? Można powiedzieć, że moda powraca, jedynie w zmienionej nieco formie. Klasyczne czasomierze zostały zastąpione przez inteligentne opaski i zegarki, które nie tylko pozwalają na kontakt z dziećmi, ale w wielu przypadkach umożliwiają sprawdzenie, gdzie się znajdują (moduł GPS / LBS). To dobra propozycja, która jest też elastyczna cenowo – najtańsze opaski nie nadszarpną budżetu, a jeśli chcemy wybrać coś o większych możliwościach, zawsze możemy zdecydować się na zakup smartwatcha.

01 / 6
Samsung

Samsung Galaxy Watch 4

W zestawieniu prezentów Komunijnych nie może zabraknąć wyjątkowo przydatnego gadżetu elektroniki użytkowej. Jeśli chcemy zmotywować dziecko do większej aktywności fizycznej, pomyślmy o inteligentnym zegarku. Galaxy Watch 4 to jeden z ciekawszych modeli na rynku i udane połączenie odświeżonego systemu Wear OS z autorską nakładką Samsunga. Cechami wyróżniającymi są tutaj świetny 1,4-calowy ekran AMOLED z funkcją Always On Display oraz aluminiowy korpus, komponujący się z wymiennymi stylowymi paskami z fluoroelastomeru. Szaleństwo kolorowych rewolucji związanych z tym ostatnim elementem zapewne spodoba się każdemu dziecku.

Czwarta odsłona jest wręcz naszpikowana sensorami oferującymi funkcjonalność nieobecną do tej pory w urządzeniach z tej półki cenowej. Posiadacze telefonów producenta mogą wykonać EKG i pomiar ciśnienia krwi, a dzięki czujnikowi BioActive możemy w czasie rzeczywistym analizować skład ciała, m.in.: tkanki tłuszczowej, mięśni szkieletowych i wody w organizmie. Zegarek sam wykryje upadek i wyśle alert na numer alarmowy, dokona dokładnych pomiarów snu z uwzględnieniem saturacji krwi i zadba o kondycję, monitorując ponad dziewięćdziesiąt rodzajów ćwiczeń.

Wspomniany wcześniej system operacyjny Wear OS zapewnia dostęp do wielu popularnych aplikacji – obsługuje m.in. płatności zbliżeniowe Google Pay, streaming muzyki przez YouTube Music i Spotify, wyświetlanie drogi w Google Maps oraz śledzenie aktywności fizycznej i parametrów dotyczących zdrowia.

Sprawdź ofertę
02 / 6
Suunto

Suunto 5 Peak

Alternatywą w kategorii smartwatcha o sportowym zacięciu jest propozycja firmy Suunto. Nie bez przyczyny zegarki fińskiej marki cieszą się sporą popularnością wśród osób aktywnych fizycznie, co potwierdza nowy model w portfolio producenta, Suunto 5 Peak. Już pierwszy kontakt z tym urządzeniem wywołuje pozytywną reakcję, bowiem koperta wykonana została ze stali nierdzewnej i spasowanie elementów nie budzi żadnych zastrzeżeń.

Młodsi entuzjaści uprawiania sportu docenią zwłaszcza jego wagę. Tego smartwatcha w ogóle nie czuć! Waży zaledwie 39 g i śmiało można powiedzieć, że tym razem faktycznie możemy mówić o dużym komforcie noszenia, co w połączeniu ze stonowanym, eleganckim wzornictwem robi niemałe wrażenie.

Szczególnie istotne w zegarku sportowym są funkcje dotyczące zdrowia oraz spory czas pracy na baterii. Do wyboru mamy ponad 80 trybów sportowych, a zegarek sprawdzi nie tylko przebieg treningu, ale również regeneracji po wysiłku i poziom stresu. Z daleka od gniazdka dziecko będzie mogło przebywać naprawdę długo – przy włączonym trybie turystycznym i utrzymaniu łączności GPS, możemy liczyć na około 100 godzin na jednym ładowaniu. Z wyłączoną nawigacją osiągniemy nawet tydzień śledzenia aktywności i monitorowania snu.

Cechą wyróżniającą są także mapy 3D oraz mapy cieplne, dostępne w aplikacji Suunto. Dzięki nim młodsze osoby mogą sprawdzić nowe miejsca oraz zobaczyć, jakie trasy są najmniej lub najbardziej popularne.

Sprawdź ofertę
03 / 6
Garett

Garett Kids Rex 4G M

Zestawienie zegarków inteligentnych dla najmłodszych nie byłoby pełne bez modelu z serii Garett Kids. Producent słynie z wprowadzania funkcji zaprojektowanych zarówno z myślą o dzieciach, jak i rodzicach. Nie inaczej jest w przypadku Garett Kids Rex 4G M, który umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń (również rozmów wideo) oraz wysyłanie wiadomości głosowych.

Wyróżnikami tego modelu są przycisk SOS (naciśnięcie wywoła połączenie z trzema zdefiniowanymi wcześniej numerami) i bardzo dokładna lokalizacja, która ustala położenie dziecka przy użyciu modułu GPS i sieci WiFi, a w przypadku utraty zasięgu, także na podstawie najbliższego nadajnika sieci komórkowej (LBS).

Ważna w tym aspekcie jest funkcja GEOogrodzenie – dzięki niej jesteśmy w stanie zaznaczyć do trzech obszarów na mapie i otrzymamy powiadomienie za każdym razem, gdy dziecko przekroczy ich granice. Po co ręcznie sprawdzać, gdzie znajduje się nasza pociecha, kiedy możemy zadbać o automatyczną ochronę w czasie rzeczywistym?

Oczywiście z perspektywy dziecka równie ważne (jeśli nie ważniejsze!), będą kolorowe paski z obudową, które można nieustannie zmieniać i czytelny w słońcu dotykowy ekran.

Sprawdź ofertę
04 / 6
Huawei

Huawei Band 4

Huawei Band 4 to dobra propozycja na rozpoczęcie przygody dziecka z opaskami sportowymi, które same w sobie są świetnymi prezentami na Komunię. To proste urządzenie mierzy dystans, liczy spalone kalorie oraz zrobione kroki, a także sprawdza poziom natlenienia krwi. Nie zabrakło opcji monitorowania snu i wyświetlania powiadomień o połączeniach ze smartfona.

Huawei Band 4 ma wyświetlacz o przekątnej 0,96″ i rozdzielczości 160×80 px i współpracuje ze smartfonami z systemami Android oraz iOS. W silikonowym pasku jest ukryty port USB, dzięki czemu można ładować urządzenie bez dodatkowej ładowarki.

Sprawdź ofertę
05 / 6
Xiaomi

Xiaomi Mi Smart Band 6

Opasek sportowych od Xiaomi większości osób nie trzeba przedstawiać – to świetne gadżety dla osób z różnych grup wiekowych, także dla dzieci w wieku Komunijnym. Mi Smart Band 6 jest najnowszą dostępną generacją tego sprzętu.

W porównaniu do poprzedników wyróżnia się większym ekranem (1,56″, 486×152, AMOLED) oraz naprawdę pokaźną liczbą trybów sportowych i funkcji. Poza standardowymi opcjami jak liczenie kroków czy wyświetlaniem powiadomień z telefonu, opaska od Xiaomi m.in. mierzy natlenienie krwi oraz śledzi bezdech senny.

Przypomnienia o aktywności oraz motywujące statystyki i odznaki w aplikacji mogą sprawić, że młoda osoba będzie się więcej ruszać, co przełoży się na jej kondycję fizyczną i stan zdrowia.

Sprawdź ofertę
06 / 6
Huawei

Huawei Band 6

W zestawieniu praktycznych gadżetów na Komunię nie mogło zabraknąć Huawei Band 6. Kolejna wersja opaski z serii dla osób aktywnych wyróżnia się m.in. fantastycznym wyświetlaczem FullView AMOLED o rozdzielczości 368 x 194 px. Zastosowany ekran 1,47” jest o 148% większy niż w opasce Band 4 i zapewnia dużą czytelność wyświetlanych informacji w pełnym słońcu.

O stan zdrowia dzieci zadba m.in. stałe monitorowanie pulsu, saturacji (czujnik SpO₂) oraz snu. Wyjątkowo wytrzymała bateria (do 2 tygodni ciągłej pracy) na szczęście nie wpłynęła na wagę urządzenia – smartband waży bowiem zaledwie 18 g.

Lekkość i komfort Band 6 uzupełniają inteligentne funkcje, wśród których warto wspomnieć choćby o automatycznym rozpoznawaniu aktywności fizycznej i obecności 96 trybów sportowych. Bez sięgania po telefon można sterować budzikiem, muzyką i odbierać powiadomienia bezpośrednio z tarczy zegarka, co zapewne docenią także najmłodsi odbiorcy.

Sprawdź ofertę