Impression tag

Polecane laptopy na prezent

Wybór redakcji Android.com.pl

Nowy laptop to chyba jeden z najbardziej praktycznych prezentów elektroniki użytkowej, jaki można sprawić dziecku. Takie urządzenie sprawdzi się zarówno w nauce, jak i odpowiedzialnej zabawie. Wiele zalet będzie procentowało z biegiem czasu, np. przy ewentualnym powrocie do nauczania zdalnego czy odkrywaniu nowych pasji i zainteresowań.

01 / 3
Huawei

Huawei MateBook D 15

Seria D 15 została zaprojektowana od podstaw przede wszystkim z myślą o komfortowej nauce w lekkiej i mobilnej formie, w czym swoją zasługę ma niewielka waga, wygodna klawiatura i pojemna bateria. To dobry wybór na prezent Komunijny, gdy naszym priorytetem jest trwałość urządzenia, multimedia i granie w mniej wymagające gry.

Propozycja Huawei kryje w zanadrzu kilka rzadko spotykanych w tej półce cenowej cech. Pozytywnie zaskakuje jakość wykonania i obecność aluminium zamiast tworzywa sztucznego, co oznacza lepsze przewodnictwo cieplne i elegancki, stonowany wygląd. Za bezpieczeństwo odpowiada zintegrowany w przycisku zasilania czytnik linii papilarnych, który umożliwia wygodne włączenie i logowanie się do systemu jednym kliknięciem.

Całość dopełnia cichy i efektywny system chłodzenia oraz matowa matryca o rozdzielczości Full HD, której nie straszne są żadne odbicia czy refleksy świetlne.

Sprawdź ofertę
02 / 3
MSI

MSI Katana GF76

Ceny niestety rosną, jeśli na Komunię chcemy kupić laptopa do gier z prawdziwego zdarzenia, z wydajną, dedykowaną kartą grafiki. W przypadku serii MSI Katana, w bardzo sensownej kwocie znajdziemy połączenie układu graficznego NVIDIA GeForce Rtx 3050 z procesorem Intel Core i5-11400H i 16 GB pamięci RAM o taktowaniu 3200 Mhz.

Taka konfiguracja zapewni komfortową rozrywkę w większości gier przy wysokich ustawieniach graficznych, co zapewne przełoży się na nieznikający uśmiech z twarzy młodego zapalonego gracza. O szybkie ładowanie się kolejnych tytułów i dodatkową funkcjonalność, zadbają szybki dysk SSD o pojemności 512 GB (w standardzie M.2 PCIe GEN3x4 NVMe) oraz zoptymalizowane pod kątem gier oprogramowanie producenta (Nahimic 3 i MSI Center).

Wisienką na torcie jest duża (17,3″) i responsywna matryca IPS, która charakteryzuje się matową powłoką ekranu i częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz.

Sprawdź ofertę
03 / 3
realme

realme Book Prime

realme Book Prime to połączenie solidności i jakości wykonania z lekkim, przyjemnym dla oka wzornictwem i mobilnością. Zwłaszcza ta ostatnia cecha gra tu pierwsze skrzypce – konstrukcja waży zaledwie 1,37 kg i jest wręcz idealna dla młodego odbiorcy, który doceni możliwość zabrania laptopa w podróż czy wylądowania z nim np. na kanapie.

Wyróżnikiem tego modelu na tle konkurencji jest 14-calowa matryca o rzadziej spotykanych proporcjach 3:2, dzięki której nauka i oglądanie filmów będzie nie lada gratką. Ostry i czytelny obraz zapewni wyjątkowo wysoka rozdzielczość 2160 x 1440 i jasność ekranu na poziomie 330 nitów.

realme Book Prime jest też niesamowicie szybki. Wydajności nam nie zabraknie – wykonany w 10-nanometrowym procesie Intel Core i5-11320H sparowany został z 16 GB pamięci RAM w standardzie LPDDR4X i dyskiem twardym SSD o pojemności 512 GB.

Sprawdź ofertę