youtube w tle

 

Odtwarzanie wideo z YouTube przy wyłączonym ekranie smartfona – wydaje się skomplikowane? To, że oficjalna aplikacja nie udostępnia takiej możliwości, nie oznacza  wcale, że jest to niemożliwe. W sieci można znaleźć wiele poradników na ten temat, bo sposobów jest mnóstwo. My skupimy się na tych najszybszych i oczywiście najprostszych. Oto kilka prostych trików na uruchomienie naszych ulubionych materiałów przy wyłączonym ekranie naszego smartfona.

 

Przeglądarka Firefox

 

Odtwarzanie YouTube’a na wyłączonym ekranie za pomocą przeglądarki Firefox to najprostsza i najszybsza metoda – wystarczy bowiem ściągnąć jedynie aplikację.

 

Po zainstalowaniu Firefoxa należy wejść na stronę YouTube z poziomu świeżo zainstalowanej przeglądarki, po czym wejść w opcje (trzy kropki), a następnie kliknąć Tryb Stacjonarny. Od teraz każdy odtworzony przez nas film będzie działał bez względu na to, czy nasze urządzenie jest zablokowane, czy nie.

 

Uwagi: niestety, nie na wszystkich urządzeniach sposób z Firefoxem działa poprawnie.

 

screenshot_2016-10-12-14-05-59-639_org-mozilla-firefox

 

Audio Rocket i podobne

 

Audio Rocket jest bardzo ciekawą aplikacją, bo umożliwia odtwarzanie utworów z YouTube dzięki udostępnieniu ich do zewnętrznej aplikacji. Wystarczy, że podczas udostępniania materiału z YouTube wybierzemy z listy Audio Rocket – gotowe! Co ciekawe, jest to jeden z wielu podobnych programów tego typu. Poza tym warto zainteresować się takimi aplikacjami jak AudioPocket, BackGround Video Player itd. Wszystkie działają na tej samej zasadzie.

 

YouTube Red

 

youtube-red
 

Kolejną opcją jest subskrypcja YouTube Red. Trzeba jednak zaznaczyć, że w tym momencie nie jest ona dostępna w naszym kraju, ale najbliższa przyszłość powinna należeć właśnie do tej alternatywy, która nie tylko pozwoli odtworzyć YouTube w tle czy na wyłączonym ekranie, ale i da użytkownikowi możliwość oglądania filmów w trybie offline i bez reklam.

 

Oczywiście powyższe rozwiązania działają także w tle, a nie tylko wtedy gdy urządzenie jest zablokowane. Tak czy inaczej, mam nadzieję, że któreś z rozwiązań sprawdzi się na Waszym urządzeniu. To wszystko!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.