Linki

Gdzie zapisywać linki i inne treści na później? Zestawienie najlepszych aplikacji

5 minut czytania
Komentarze

W Internecie przez cały czas pojawiają się ciekawe treści, które każdy chciałby przeczytać, jednak mało kto ma na to wszystko czas. Po to są właśnie aplikacje do zapisywania treści na później. W ten sposób możesz zachować ciekawe dla Ciebie linki i wrócić do nich później. Co wybrać?  

Pocket – użytkownicy Firefoxa wiedzą, o co chodzi 

Rozwiązanie szczególnie znane dla osób, które korzystały kiedykolwiek z Pocketa. Usługa jest wbudowana w słynną przeglądarkę Firefox. Działanie jest banalnie proste – jak każdej aplikacji tego typu. Wystarczy na otwartej stronie kliknąć przycisk Pocket, aby dodać wybraną treść do swoich zasobów. Jednak rozwiązanie ma jedną dużą wadę – aplikacja mobilna. Tutaj niestety funkcjonalność ma jeszcze duży potencjał do poprawy. W przypadku strony internetowej wszystko działa poprawnie. Masz dostęp do wszystkich funkcji, które powinny znaleźć się w przypadku podobnych rozwiązań. To między innymi opcja kategoryzowania wpisów. Dzięki niej możesz ułożyć swoje wpisy w grupy.  

Zobacz także: Rozszerzenia do Mozilla Firefox – poznaj najciekawsze propozycje 

Pobierz Pocket w Google Play!  

Feedly – minimalistyczne rozwiązanie treści na później o dużych możliwościach i potencjale

To kolejna propozycja do zapisywania treści na później. Aplikacja jednakowo w wersji webowej oraz mobilnej charakteryzuje się przede wszystkim bardzo minimalistycznym interfejsem. Usługa nie jest dostępna w języku polskim. W celu grupowania swoich zapisków możesz wykorzystać “boards”. Jeśli brakuje Ci treści z wybranej tematyki, możesz wykorzystać inteligentne funkcje Feedly, które same dobierają dla Ciebie treści do czytania. Opcja została również usprawniona przez Leo – robota, który wykonuje analizy.  

Pobierz Feedly w Google Play!  

Cyfrowy notes dla treści na później – Evernote i Microsoft OneNote  

Alternatywą dla dedykowanych aplikacji do zapisywania treści na później mogą być jak najbardziej notesy cyfrowe. Najpopularniejszymi w tym zakresie jest Evernote oraz Microsoft OneNote. Obie usługi mają w swojej ofercie dodatek do wycinania stron (tzw. nożyczki sieciowe). W ten sposób można wycinać fragmenty lub przenosić całe witryny. Dalej w notesie możesz później decydować się dodatkowo na opracowywanie zgromadzonych materiałów. Podobnie rozwiązanie działa również jako aplikacja na urządzenia mobilne. Zapisywanie stron internetowych jest bardzo proste. Samo zarządzanie materiałami jest banalnie proste w obu usługach. To, które rozwiązanie przypadnie do Twojego gustu, zależy przede wszystkim od Twoich upodobań. W tym celu najlepiej skorzystać z jednej i drugiej usługi. Wtedy będziesz mieć pogląd na to, jak działają oba notesy.  

Pobierz Evernote i Microsoft OneNote 

Zobacz także: Poznaj przydatne funkcje OneNote’a, które poprawią jakość i prędkość Twojej pracy 

Google Keep – dla “aktywnych” użytkowników konta Google

Usługa dobrze znana dla użytkowników konta Google i wszystkich rozwiązań takich jak Dysk Google, Dokumenty, Arkusze, Prezentacje i inne.  Jeśli posiadasz swój profil w usługach Google nie tylko dlatego, aby móc pobierać aplikacje na Androidzie i mieć maila, którego w końcu czasami trzeba podać, wówczas warto zagłębić się bardziej w możliwości Google Keep. To bardzo prosta aplikacja, która nie posiada za dużo opcji, jednak do zapisywania treści na później będzie w sam raz.  

Pobierz Google Keep z Google Play!  

Zobacz także: Porady dla Google Keep, czyli jak pracować wydajniej z cyfrowym notatnikiem 

Raindrop.io – manager zakładek z ciekawą oprawą graficzną dla treści na później 

Propozycja może przyciągać do siebie osoby, które szczególnie zwracają uwagę na estetyczną stronę aplikacji. Raindrop.io to zaawansowany manager zakładek. Pozwala na zapisywanie treści na później – oczywiście z możliwością grupowania. W pierwszych chwilach użytkowania podobnych usług nie dostrzega się potrzeby tworzenia grup, jednak wraz z przyrostem zapisanych treści poczujesz, że warto zadbać o porządek. Ciekawą opcją jest także możliwość korzystania z usług IFTTT oraz Zapier. To pozwala Ci na automatyzację procesów wewnątrz Raindropa.  

Pobierz Raindrop.io z Google Play!  

Na chwilę obecną na rynku jest bardzo dużo rozwiązań, które służą do zapisywania treści na później. Powyższe nagłówki są jedynie propozycjami. Każda osoba może mieć swoje własne sposoby na gromadzenie linków. Jeden będzie wykorzystywał w tym celu klasycznego Worda lub Excela, a inny będzie szukał dedykowanych aplikacji. Każde rozwiązanie jest dobre, jeśli zaspokoja Twoje potrzeby i nie prowadzi do żadnych problemów. W przeciwnym razie warto poszukać innego pomysłu na magazyn treści!  

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Parveender Lamba z Pixabay

Motyw