Fajne dzwonki na telefon – gdzie znaleźć?

Kacper Rygielski Porady 2019-02-08

Prawie każdemu z nas kiedyś znudził się domyślny dzwonek na swoim telefonie i chciał go zmienić na inny. Te dostarczane od producenta są po prostu często nudne i mało charakterystyczne. Nierzadko młodsze pokolenie nadaje tym krótkim utworom miano „staromodnych”, co mnie specjalnie nie dziwi. Zmieniając dzwonek w telefonie, możemy się wyróżnić w tłumie, być unikalnym i to jedna z większych zalet zmiany z domyślnie ustawionego. Natomiast od kilku lat trzeba zauważyć, że ludzie zajmujący się dźwiękami w naszych telefonach zaczęli przykładać większą uwagę do ich jakości i chcą, żeby po prostu się podobały, były miłe dla naszych uszu. Producenci chcą mieć charakterystyczne dzwonki, które będą znakiem rozpoznawczym tego, że dana osoba korzysta z ich telefonu. Tak jest na przykład z Apple. Chyba każdy zna ten klasyczny dzwonek z iPhone, który prawie każdy użytkownik jabłuszka ma ustawiony i go nie zmienia. Często też jest używany w filmach czy na YouTube. Co ciekawe ta melodia akurat ludziom się nie nudzi. Co w niej takiego specjalnego? Tego nie wiem. Natomiast jak nie masz iPhone, a chcesz mieć ten dzwonek, to nie będzie większego problemu, żebyś go sobie ustawił. Więc gdzie znaleźć ten, jak i inne fajne dzwonki na telefon?

Zedge – dzwonki na telefon dla każdego

Świetnym serwisem do poszukiwania wymarzonej kompozycji dla połączeń przychodzących jest Zedge.net. Znajdziemy tam wiele materiałów, baza jest naprawdę spora i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Mocno się zdziwiłem, kiedy jako fan serialu BoJack Horseman z Netflixa znalazłem dzwonek głównego bohatera, który dzwoni wiele razy podczas akcji serialu. Wystarczyło wpisać daną frazę. Lubisz Grę o Tron? Również wystarczy, że wpiszesz przykładowo w wyszukiwarkę Game of Thrones i twoim oczom pokaże się sporo propozycji, które mogą Cię zainteresować. Tematycznych fragmentów jest multum. Możesz przeszukiwać Zedge zarówno przez przeglądarkę na komputerze, jak i wygodną aplikację. Plik muzyczny wystarczy pobrać, wrzucić do odpowiedniego folderu i zmienić go w ustawieniach.

Zobacz też:  Unikalne dzwonki inspirowane Star Wars za darmo do pobrania

Gwarantuję, że każdy może znaleźć coś dla siebie, jeśli tylko chwilę poszuka. Polecam robić to, szukając po interesującej nas frazie, gdyż inaczej się niepotrzebnie przescrollujemy i zmarnujemy czas. Oczywiście dla bardziej kreatywnych zostaje wybranie samemu ulubionej piosenki czy innego dźwięku i własnoręczne przycięcie go w programie do obróbki plików muzycznych. Pochwalcie się w komentarzach czy zmieniacie dzwonek na jakiś z internetu, czy może zostawiacie domyślny i czy platforma Zedge okazała się dla was przydatna. • TheDon Kichot

  Ja sobie wybieram 20-30 sekundowy fragment piosenki i ustawiam jako dzwonek. Wg mnie najlepsza opcja. Obecnie mam osobne dzwonki dla 7 kontaktów i 1 dla całej reszty i jest git.

  • Żytomir Borowski

   Możesz ustawić inny dzwonek smsa dla każdej osoby, jeśli skorzystasz z Wiadomości na Androida od Google. 🙂

   • TheDon Kichot

    Używam iOS’a. Tutaj tez mogę wybrać dźwięk SMS dla każdej osoby, ale nie mam żadnych fajnych. W sumie na SMS podobają mi się krótkie i mało wyróżniające się dźwięki.

 • dobiasty

  Ze mną zawsze Smooth Evening (z Sam. S5). Obecnie gości na japku.

  • Paweł Tomkowicz

   W japkę to możesz co najwyżej dostać. Pisze się: na jabłku

 • Jemphilus

  Mam domyślny OnePlus tune, jak i większość ludzi. Po co zmieniać?

  • Też na swoim OP mam domyślny, podoba mi się. 😉

  • maxprzemo83

   jak i większość ludzi.

   Ty za tą większość to się nie wypowiadaj 😉

   Po co zmieniać?

   Bo się da. Bo nie wszystkim odpowiada domyślny dźwięk.

 • Hubert Kądziela

  od 10 lat mam zapisany dzwonek HTC Sense i idzie za mną na każdy kolejny telefon 😀

 • Kris

  Dzwonki na telefon? Ktoś w ogóle jeszcze szuka czegoś takiego? Przecież to modne było dobre 15 lat temu.

  • 15 lat temu… :’)

  • Maciej Wyżgowski

   Dokładnie, ostatni raz używałem dzwonka w telefonie 15 lat temu, teraz wybieram brak dzwonka, a także wibracji, bo mam połączony mózg z telefonem przez bluetooth 5.0, który informuje mnie bezprzewodowo o nadchodzącym połączeniu. Nawet nie muszę przykładać telefonu do ucha – porozumiewam się z rozmówcą w myślach, które to myśli są następnie zamieniane na impulsy elektryczne i konwertowane przez układ scalony w telefonie na format .arm. Po co komu w ogóle dzwonki w tych czasach?

 • Direct

  Używam domyślnego dzwonka. Zedge było w modzie dekadę temu.

 • Artur B

  No, Zedge używam przynajmniej od 10 lat. I pobieram zawsze ten sam dzwonek po customie telefonu.

 • Jerzy Koza

  Mi tam starcza Nokia Tunes.

  • Mariuszko

   klasyk!x