Fajne dzwonki na telefon – gdzie znaleźć?

2 minuty czytania
Komentarze

Prawie każdemu z nas kiedyś znudził się domyślny dzwonek na swoim telefonie i chciał go zmienić na inny. Te dostarczane od producenta są po prostu często nudne i mało charakterystyczne. Nierzadko młodsze pokolenie nadaje tym krótkim utworom miano „staromodnych”, co mnie specjalnie nie dziwi. Zmieniając dzwonek w telefonie, możemy się wyróżnić w tłumie, być unikalnym i to jedna z większych zalet zmiany z domyślnie ustawionego. Natomiast od kilku lat trzeba zauważyć, że ludzie zajmujący się dźwiękami w naszych telefonach zaczęli przykładać większą uwagę do ich jakości i chcą, żeby po prostu się podobały, były miłe dla naszych uszu. Producenci chcą mieć charakterystyczne dzwonki, które będą znakiem rozpoznawczym tego, że dana osoba korzysta z ich telefonu. Tak jest na przykład z Apple. Chyba każdy zna ten klasyczny dzwonek z iPhone, który prawie każdy użytkownik jabłuszka ma ustawiony i go nie zmienia. Często też jest używany w filmach czy na YouTube. Co ciekawe ta melodia akurat ludziom się nie nudzi. Co w niej takiego specjalnego? Tego nie wiem. Natomiast jak nie masz iPhone, a chcesz mieć ten dzwonek, to nie będzie większego problemu, żebyś go sobie ustawił. Więc gdzie znaleźć ten, jak i inne fajne dzwonki na telefon?

Zedge – dzwonki na telefon dla każdego

Świetnym serwisem do poszukiwania wymarzonej kompozycji dla połączeń przychodzących jest Zedge.net. Znajdziemy tam wiele materiałów, baza jest naprawdę spora i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Mocno się zdziwiłem, kiedy jako fan serialu BoJack Horseman z Netflixa znalazłem dzwonek głównego bohatera, który dzwoni wiele razy podczas akcji serialu. Wystarczyło wpisać daną frazę. Lubisz Grę o Tron? Również wystarczy, że wpiszesz przykładowo w wyszukiwarkę Game of Thrones i twoim oczom pokaże się sporo propozycji, które mogą Cię zainteresować. Tematycznych fragmentów jest multum. Możesz przeszukiwać Zedge zarówno przez przeglądarkę na komputerze, jak i wygodną aplikację. Plik muzyczny wystarczy pobrać, wrzucić do odpowiedniego folderu i zmienić go w ustawieniach.

Zobacz też:  Unikalne dzwonki inspirowane Star Wars za darmo do pobrania

Gwarantuję, że każdy może znaleźć coś dla siebie, jeśli tylko chwilę poszuka. Polecam robić to, szukając po interesującej nas frazie, gdyż inaczej się niepotrzebnie przescrollujemy i zmarnujemy czas. Oczywiście dla bardziej kreatywnych zostaje wybranie samemu ulubionej piosenki czy innego dźwięku i własnoręczne przycięcie go w programie do obróbki plików muzycznych. Pochwalcie się w komentarzach czy zmieniacie dzwonek na jakiś z internetu, czy może zostawiacie domyślny i czy platforma Zedge okazała się dla was przydatna. Jeśli podoba ci się jakaś piosenka na YouTube, sprawdź jak ustawić ją na dzwonek.

Motyw