Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje aplikacji w Sklepie Play?

Łukasz Pająk Porady 2019-01-13

Z racji, że nie wszyscy muszą być obeznani z Androidem, to teoretycznie podstawowe czynności mogą wydawać się ciężkie. Dlatego jesteśmy otwarcie też na tego typu odbiorców, dla których pojęcia takie jak root mogą być czarną magią. Bez pierwszego zapoznania się z daną funkcjonalnością, najzwyczajniej w świecie błądzimy. Szczególnie dotyczy to tytułów, które nie do końca spełniają wymogi i wytyczne budowania poprawnych interfejsów. Niemniej dotyczy to też wielkich firm takich, jak Google, które tworzą specjalne wytyczne, ale nie zawsze są czytelne dla każdego użytkownika. Stosunkowo często dostajemy od Was pytania o automatyczne aktualizacje w Sklepie Play i możliwość ich wyłączenia. Spieszymy z najszybszą instrukcją.

Wyłączenie automatycznych aktualizacji aplikacji w Sklepie Play w trzech krokach

Instrukcja jest naprawdę prosta, ale za pierwszym razem niektórzy mogą się zgubić, więc do rzeczy:

 1. Otwieramy Sklep Play
 2. Z wysuwanego panelu (trzy kreski) wybieramy Ustawienia
 3. W sekcji Ogólnie widnieje pozycja Aktualizuj aplikacje automatycznie
 4. Wybieramy interesującą nas opcję — Nie aktualizuj automatycznie aplikacji sprawia, że będzie dostawać powiadomienia

Proste? Teraz już na pewno.

Zobacz też: Honor View 20 i jego ceny oraz gratisy w Europie.

Na koniec jeszcze przypomnę, że dla wielu osób może wydawać się to oczywiste, ale chcemy dotrzeć też do początkujących użytkowników. Dlatego pytanie do Was — z czym mieliście problem w obcowaniu z Androidem, co teraz wydaje się dla Was prozaiczną czynnością? • Marucins

  Dobry poradnik. Może wrócić do serii tworzenia takowych?

 • Rafał Kukowski

  Czy da radę zmienić numer starszej aplikacji (zainstalowanej z poza sklepu play) tak aby sklep widział ja zawsze jako najnowszą wersję?

 • Super. W następnym artykule pokażcie jak odblokować ekran.

 • Super. W następnym artykule pokażcie jak odblokować ekran.

 • Spoleczenstwo23

  Jezeli uzywacie lub chcecie uzywac Youtube Vanced pamietajcie by miec to odznaczone przy youtubie!!!

  • Tomek pozdro

   Ja wyłączyłem aplikację youtube.

 • Yuuichi

  Od zawsze miałem to zaznaczone. Ale Google jakiś czas temu postanowiło, że aplikacje będą się jednak same aktualizowały. Nie wyświetla się żadne powiadomienie ani nic, tylko jak wejdę w listę aplikacji do zaktualizowania, to widzę aplikację które się same zaktualizowały.
  Nie wiem czy to wystarczyło, ale zamroziłem sklep Google (jakiś miesiąc temu w programie Titanium Backup). Może ktoś napisać, czy to nadal występuję? Mam na liście dwie aplikację które w nowych wersjach nie działają poprawnie na moim starym tablecie jeszcze z Androidem 4.4.2. Na Reddicie też o tym ktoś pisał TU, ale nie widziałem tam żadnego rozwiązania.x