Google Pixel 2 to tegoroczny flagowiec stworzony przez giganta z Mountain View. Urządzenie to charakteryzuje się przede wszystkim świetną specyfikacją techniczną oraz czystym Androidem. Niestety, telefony z serii Pixel oficjalnie nie są dostępne w Polsce, a sprowadzając taki smartfon z zagranicy, użytkownik musi liczyć się z dużo wyższą ceną. Na całe szczęście istnieje sposób, by upodobnić swój telefon do najnowszego urządzenia Google’a – w tym poradniku pokażę Wam, jak to zrobić.

Instalacja Pixel Launchera

Pixel Launcher preinstalowany jest na każdym urządzeniu z serii Google Pixel. Wielu użytkowników ceni w nim minimalizm i prostotę. Co ważne, zmodyfikowana wersja tej aplikacji obsługuje również panel Google Now, który znaleźć można na jednym z ekranów startowych urządzenia.

Ważne informacje na temat launchera:

 • Aplikację zainstalować można wyłącznie na telefonach z Androidem 5.0+, a panel Google Now najlepiej współpracuje na smartfonach z Androidem 7.0+.
 • Widget „At a glance” jest preinstalowany w launcherze – aby z niego skorzystać, wystarczy włączyć go w opcjach tej aplikacji i dodać jakieś wydarzenie do kalendarza.

Linki do pobrania launchera:

Tapety z Google Pixel 2

Tapety z Pixela 2 to świetny sposób, by jeszcze bardziej upodobnić swój telefon do najnowszego urządzenia Google’a. Na ten temat kilka dni temu napisałem artykuł – zapoznajcie się z nim, jeśli chcecie również skorzystać z tej możliwości.

Uwaga: możliwa jest aktywacja tapet animowanych za pomocą modułu Magisk. Poniżej przedstawiam Wam informacje na temat tej modyfikacji.

Ważne informacje na temat modułu:

 • Aby skorzystać z tej części poradnika, Twoje urządzenie musi być zrootowane.
 • Wymagane jest posiadanie zainstalowanej aplikacji Magisk.

Link do pobrania modułu:

Animacje z Google Pixel 2

O płynnych animacjach bazujących na zasadach fizyki przedstawiciele Google przekazali całkiem sporo informacji na konferencji Google I/O. Z animacji można skorzystać instalując wybraną wersję Pixel Launchera dostępną powyżej. Pamiętajcie, że funkcja ta działać będzie wyłącznie na najnowszej wersji systemu Android.

Zmiana domyślnych emotikon na nowe

Najnowsza wersja systemu Android wprowadziła również kompletnie nowe emotikony, które można pokochać lub znienawidzić. Jeśli zaliczacie się do tej pierwszej grupy i chcecie zainstalować je na swoim urządzeniu, to jest to jak najbardziej możliwe. Poniżej przedstawiam Wam wszystkie ważne informacje na temat tej modyfikacji.

Ważne informacje na temat podmiany emotikon:

 • Do podmiany emotikon wymagane jest zrootowane urządzenie.
 • Instalacja emotikon możliwa jest dzięki modułowi Magisk lub plikowi .zip.

Linki do pobrania wymaganych plików:

 

 

  Google News
  Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
  Obserwuj

  Michał Derej

  Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.