Tapety animowane, które znalazły się na nowych Pixelach zachwyciły użytkowników Androida. Okazało się, że połączenie zwykłej oraz animowanej tapety jest możliwe i prezentuje się naprawdę niesamowicie. Z tego powodu coraz więcej osób wyczekiwało momentu, w którym jakiś deweloper zdecyduje się na przeniesienie tych tapet na inne urządzenia. Na całe szczęście znalazły się takie osoby – efekt pracy użytkowników elmkzgirxp oraz Pranav Pandey prezentuję Wam poniżej.

Tapety dla Androida 7.0+ / wybranych urządzeń z 6.0+

Nieoficjalną wersję nowych tapet Google’a dla większości urządzeń działających pod kontrolą systemu Android 6.0+ przygotował użytkownik forum XDA-Developers, Pranav Pandey. Poniżej przedstawiam Wam informacje na ich temat oraz proces instalacji.

Ważne informacje na temat tapet:

 • Oficjalne wsparcie dla Androida 7.0+ – na tej wersji systemu działa większość tapet. Urządzenia działające pod kontrolą Androida 6.0+ również są wspierane, lecz jedynie częściowo – większość tapet nie jest z nimi kompatybilna.
 • Na Pixelach aplikacja ta nie zastąpi oficjalnej Live Earth Wallpapersponieważ autor programu zmienił nazwę pakietu aplikacji.
 • Na niektórych urządzeniach (np. Samsunga) wymagana jest instalacja aplikacji Tapety Google, w celu aktywowania wybranej tapety.
 • Tapety Marvellous marble oraz World comes to you powodują zamknięcie aplikacji niezależnie od wersji systemu.

Proces instalacji tapet:

 1. Odinstaluj każdą poprzednią wersję tej aplikacji, ponieważ w innym wypadku wyświetlony zostanie komunikat o konflikcie podpisów elektronicznych.
 2. Pobierz aplikację, klikając w ten link: Tapety z Google Pixel. Plik jest czysty – skan z Virustotal.
 3. Zainstaluj aplikację na swoim urządzeniu.
 4. Aby ustawić tapetę animowaną, przytrzymaj tło swojego pulpitu i przejdź do lokalizacji Tapety > Tapety Animowane. Jeśli nie widzisz tam nowo pobranych tapet, to wymagana jest instalacja aplikacji Tapety Google.

Tapety dla Androida 8.0

Dla wszystkich użytkowników, którzy posiadają urządzenie z Androidem 8.0+, polecam skorzystać z alternatywnej aplikacji stworzonej przez elmkzgirxpa. Pomimo tego, że nie współpracuje ona ze wszystkimi dostępnymi na rynku telefonami i tabletami oraz wymaga najnowszej wersji systemu Google’a, to działa ona po prostu lepiej i nie wyłącza się podczas próby aktywacji wybranych tapet.

Ważne informacje na temat tapet:

 • Wymagane jest korzystanie z Androida 8.0+ (API 26).
 • Aplikacja współpracuje wyłącznie z urządzeniami o architekturze arm64. Architekturę swojego urządzenia można sprawdzić dzięki aplikacji Hardware Info.

Proces instalacji tapet:

 • Odinstaluj każdą poprzednią wersję tej aplikacji, ponieważ w innym wypadku wyświetlony zostanie komunikat o konflikcie podpisów elektronicznych.
 • Pobierz aplikację, klikając w ten link: Tapety z Google PixelUwaga: plik jest wykrywany przez jednego antywirusa, ale prawdopodobnie jest to fałszywy alarm, ponieważ antywirus informuje o tym, że może to być potencjalnie niechciany program. Instalacji dokonujecie na własną odpowiedzialność.
 • Zainstaluj aplikację na urządzeniu. Tapety znajdziesz w zakładce Tapety > Tapety animowane. Nie należą one do żadnej kategorii, ponieważ zależy ona od innej aplikacji preinstalowanej na Pixelu.

Czytaj więcej

Źródło: Reddit / XDA-Developers

  Google News
  Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
  Obserwuj

  Michał Derej

  Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.