Samsung Galaxy A3 (2017) dostaje Nougata w Polsce!

Łukasz Pająk Newsy 2017-10-10

Nieliczni mogą pochwalić się Androidem Oreo. Wielu już odlicza dni i godziny do aktualizacji ich urządzeń do najnowszego systemu od Google. Jednak jeszcze więcej osób czeka na Nougata. Nie od dziś wiadomo, że największą zmorą Robocika jest jego fragmentacja. Dlatego każde zaktualizowane urządzenie jest warte odnotowania. Szczególnie tym razem, gdy lider mobilnego rynku zaktualizował jeden z najpopularniejszych modeli w Polsce.

Według ujawnionego na początku roku harmonogramu aktualizacji Samsunga, najnowsza generacja serii Galaxy A miała otrzymać Nougata na przełomie sierpnia i września. Światowa premiera nowego systemu dla wspomnianej rodziny miała miejsce już na początku sierpnia. Nie od dziś wiemy, że terminy często się przesuwają i jeszcze częściej dotyczy to Polaków. Jednak niecierpliwi użytkownicy Galaxy A3 (2017) mogą już zaktualizować swoje smartfony.

Najnowszy system dostępny jest dla modeli bez brandingu. Oznacza to, że jeśli kupiliście telefon u operatora, to powyższa aktualizacja może pojawić się innym, bliżej nieokreślonym terminie. Jednak nieoficjalnie już możecie korzystać z Androida Nougat na Samsungu Galaxy A3 (2017). Wystarczy, że zajrzycie na nasze forum.

Błażej, dzięki za informacje! • Michał Sienkiewicz

  Ciekawe kiedy S5 Neo doczeka się Nougata w Europie. Od końca sierpnia jest on dostępny, jednakże tylko w Kanadzie (zarówno w wersjach „operatorskich” jak i dla S5 Neo z wolnego rynku).

  • Linkyop

   S5 Neo dostał Nougat’a?! o.O

   • Michał Sienkiewicz

    Tak. Samsung ponoć stosuje dwuletni okres wspierania nowymi aktualizacjami Androida. „Nugata” dla S5 Neo zapowiedzieli w czerwcu/lipcu, a pod koniec sierpnia (tuż przed upłynięciem dwóch lat od premiery Neo) udostępnili aktualizację kanadyjskim użytkownikom.

 • Sq72

  Samsung robi sobie żarty. A3 otrzymuje nougata, do tego 7.0, a nie 7.1, kiedy od 2 miesięcy jest już oreo.

  • May Czos

   2 miesiące to pikuś. Opracowanie nowej wersji oprogramowania. szczególnie przy rozbudowanej nakładce, tylu modelach, koniecznych testach, certyfikacji Google itp. trwa masę czasu.

   • Sq72

    Tak, ale inni producenci robią to sprawniej.

    • afterburner

     Sprawniej? To zobacz jak A3 działa na 7.0, szybko i płynnie jak na 2GB RAM’u.

     • Sq72

      Mówię o sprawności jako szybkość dostarczania aktualizacji, a nie samego działania urządzenia.

     • afterburner

      Ja miałem na myśli to, że dopracowali tą aktualizację, podczas gdy inny producenci dają takie, że użytkownicy próbują wrócić do poprzednich wersji androida. Druga aktualizacja i Nougat, nikt nie kazał długo czekać, a to średnia półka.

    • May Czos

     Niewiele sprawniej. I to głównie ci z bardzo lekkimi nakładkami. Albo odwalają chałturę jak LG, które po tygodniu wycofuje aktualizację bo jest nieużywalna (ale wieść już się rozeszła).

 • mazdac

  przecież ten telefon chyba nawet nie ma roku (wprowadzenie na rynek I kwartał 2017), swoją drogą specka dość podobna (oprócz procka który jest 64bit) do posiadanego przeze mnie A7 (a700f).

  • Łukasz Pająk

   „Przecież…” Ktoś powiedział, że ma więcej wiosen na karku?x