Obecne smartfony mają tak mocne podzespoły, że bez problemu obsługują duże i zaawansowane technologicznie gry. Nie oznacza to jednak, że na rynku nie mogą pojawić się telefony skierowane stricte dla graczy. Nad jednym z nich już pracuje Razer. A gdyby takie same kroki poczynił ASUS?

W Sieci pojawiło się wideo, na którym możemy obejrzeć ASUS Z3 Venom. Jest to koncept smartfona dla graczy, który mógłby dołączyć do serii ROG. Tajwański producent stworzył ją specjalnie dla miłośników gier.

ASUS Z3 VENOM jest oczywiście tylko konceptem i na rynku wcale nie musi się pojawić. Gdyby jednak tak się stało, a producent poszedłby w tym kierunku moglibyśmy otrzymać urządzenie z ekranem Super AMOLED o rozdzielczości 2K i zabezpieczonym szkłem Gorilla Glass 6. Na pokładzie znajdowałby się Qualcomm Snapdragon 845 wspierany przez 8 GB RAM i z pamięcią wewnętrzną wynoszącą 256 GB. Całość uzupełniłaby bateria 5000 mAh i Android 8.0 Oreo.

Razer może zapoczątkować smartfony dla graczy. Jeśli inni producenci podchwycą pomysł, być może zobaczymy na rynku specjalne linie produktów stworzone z myślą o mobilnej rozgrywce. Zapowiada się to całkiem interesująco, choć pozostaje pytanie czy cena „gamingowych smartfonów” nie będzie sztucznie podbijana?

źródło: YouTube

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.