Jak mógłby wyglądać smartfon dla graczy od ASUSa? Właśnie tak!

Kamil Lewicki Newsy 2017-10-08

Obecne smartfony mają tak mocne podzespoły, że bez problemu obsługują duże i zaawansowane technologicznie gry. Nie oznacza to jednak, że na rynku nie mogą pojawić się telefony skierowane stricte dla graczy. Nad jednym z nich już pracuje Razer. A gdyby takie same kroki poczynił ASUS?

W Sieci pojawiło się wideo, na którym możemy obejrzeć ASUS Z3 Venom. Jest to koncept smartfona dla graczy, który mógłby dołączyć do serii ROG. Tajwański producent stworzył ją specjalnie dla miłośników gier.

ASUS Z3 VENOM jest oczywiście tylko konceptem i na rynku wcale nie musi się pojawić. Gdyby jednak tak się stało, a producent poszedłby w tym kierunku moglibyśmy otrzymać urządzenie z ekranem Super AMOLED o rozdzielczości 2K i zabezpieczonym szkłem Gorilla Glass 6. Na pokładzie znajdowałby się Qualcomm Snapdragon 845 wspierany przez 8 GB RAM i z pamięcią wewnętrzną wynoszącą 256 GB. Całość uzupełniłaby bateria 5000 mAh i Android 8.0 Oreo.

Razer może zapoczątkować smartfony dla graczy. Jeśli inni producenci podchwycą pomysł, być może zobaczymy na rynku specjalne linie produktów stworzone z myślą o mobilnej rozgrywce. Zapowiada się to całkiem interesująco, choć pozostaje pytanie czy cena „gamingowych smartfonów” nie będzie sztucznie podbijana?

źródło: YouTube • adam adi

  W co grać na gównie, znaczy androshit

 • OnDaReal

  Ech… to zwykły koncept jakiegoś domorosłego grafika. Jak uchleliście go docenić to wypadało by napisać kto wykonał dany filmik. W przeciwnym wypadku to zwykła zapchajdziura

 • Dreyes

  Oczywiście cena będzie wysoka, jak w przypadku laptopów dla graczy. Pomysł dobry, ale czy trafiony? Poki, co nie ma zbyt bogatej biblioteki gier zaawansowanych na androida. W każdy tytuł można zagrać na praktycznie każdym smartfonie komfortowo.

  • Kamil Lewicki

   Dokładnie. Będzie to sprzęt dedykowany, o niepowtarzalnym wyglądzie ale czy to wystarczy, by przeplacac? Choć laptopy jak i akcesoria dla graczy zyskują coraz większą popularność…