Xiaomi, obok Huawei jest największym producentem smartfonów w Chinach. Szczególnie w ostatnich latach, aktywność spółki nasiliła się. W tym roku zadebiutowały flagowe modele: Mi 6, Mi MIX 2 oraz średniak z czystym Androidem, czyli Mi A1. Pod koniec zeszłego roku mogliśmy natomiast podziwiać pierwszą wersją Mi MIXa oraz Mi Note 2, z zagiętym ekranem.

Prezes Xiaomi ma powody do świętowania. Jego firma pobiła kolejny rekord – we wrześniu dostarczyła na rynek 10 milionów smartfonów. Lei Jun pochwalił się tą informacją na chińskim portalu społecznościowym Weibo.

Jest to pierwszy raz, kiedy firma wysłała taką liczbę jednostek do sieci sprzedaży, w ciągu jednego miesiąca. Dla porównania, w drugim kwartale 2017 Xiaomi sprzedało 23,2 miliona swoich urządzeń. Dzięki temu chińska spółka zajmowała piąte miejsce pod względem sprzedaży smartfonów na całym świecie.

Za wrześniowy sukces w dużej mierze odpowiedzialny był rynek indyjski. 10% telefonów sprzedanych w minionym miesiącu zostało dostarczone do klientów w regionie południowoazjatyckim. Zostało to osiągnięte dzięki wyprzedażom towarzyszącym Diwali – niesamowicie popularnemu festiwalowi hinduistycznej wiary.

W ubiegłym miesiącu Xiaomi wydało także dwa nowe, bardzo ciekawe modele: Mi Note 3 oraz Mi A1. Szczególnie interesującą cechą tych smartfonów jest system Android pozbawiony nakładki producenta. O Xiaomi Mi Note 3 przeczytacie we wpisie Xiaomi Mi Note 3 oficjalnie! Czy podwójny aparat i spory ekran wystarczą? Więcej o Mi A1 i jego cenach w naszym kraju dowiecie się z artykułu Znamy polską cenę Xiaomi Mi A1!

Wyniki pokazują duży wzrost sprzedaży chińskiego giganta w 2017 roku. W 2016 firma sprzedała 58 milionów smartfonów, jednak zaliczyła spadek w porównaniu do 2015 roku, kiedy to dostarczyła na rynek 70 milionów urządzeń.

Źródło: phonearena

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)