Wiemy czym będzie nowa seria Xiaomi – Mi A1 już jutro na konferencji?

1 minuta czytania
Komentarze

O nowej serii Xiaomi słyszy się coraz więcej. Chiński producent stawia w swoim portfolio na różne rozwiązania, tworząc urządzenia, które z powodzeniem trafiają do każdej grupy odbiorców. Tym razem na tapecie jest tajemniczy smartfon Mi A1. Przecieki odkrywają przed nami jego kolejne karty, lecz już jutro powinniśmy wiedzieć wszystko.

Zacznijmy od tego, że Xiaomi Mi A1 pojawił się w bazie danych Geekbench. Tam został poddany oczywiście testom wydajnościowym i o wynikach możemy powiedzieć jedno: jest średnio. W teście dla pojedynczego rdzenia smartfon uzyskał wynik 852 punktów, natomiast w teście wielu rdzeni 3837 punktów. Mówiło się, że Mi A1 to taki Mi5X z czystym Androidem. Wygląda jednak na to, że niezaprezentowanemu jeszcze modelowi bliżej do Redmi Note 4. Zrzut ekranu z Geekbench ukazuje nam Androida 7.1.2 na pokładzie.

5 września Xiaomi ma zaprezentować nowy smartfon z podwójnym aparatem. Do tej pory nie było wiadomo, jaki dokładnie będzie to model. W kodzie strony Flipkart znaleziono wskazówkę, że mowa tutaj właśnie o Xiaomi Mi A1. Łukasz trochę powątpiewa w nową ścieżkę, jaką zamierz obrać producent. Mnie z kolei się ona bardzo podoba. Stworzenie dobrego urządzenia, które wydajnościowo będzie na poziomie średniej półki, a zaoferuje takie udogodnienia jak podwójny aparat znany oraz czysty system bez nakładek może być świetnym ruchem dla Xiaomi.

Smartfony Android One na rynku stają się coraz popularniejsze. Czy Xiaomi dorzuci coś ze swojej rodziny, dowiemy się już jutro. 5 września w New Delhi odbędzie się konferencja, na której poznamy wszystkie szczegóły.

źródło: GSM Arena

Motyw