Messenger Lite został pobrany 50 milionów razy, to ogromna porażka Facebooka

Aplikacje

Facebook jako jeden z pierwszych wydawców stworzył specjalne wersje swoich aplikacji z dopiskiem Lite. W przypadku niebieskiego portalu pojawiły się one zanim na tę kwestię położyło nacisk Google. Dziś możemy sprawdzić, jak rozwiązania od Facebooka przyjęły się wśród użytkowników.

Sukces Messengera Lite

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Odchudzona wersja komunikatora właśnie zanotowała 50 milionów pobrań ze sklepu Play. Przy zwykłym Messengerze może nie jest to dużo, jednak mimo wszystko popularność aplikacji jest ogromna. Warto zwrócić uwagę na ocenę aplikacji – tradycyjny Messenger zanotował wynik 4,0, podczas gdy odchudzona wersja może pochwalić się oceną 4,4. Tutaj warto wspomnieć również o samym kliencie Facebooka. Wersja „ciężka” została pobrana ponad miliard razy, podczas gdy Facebook Lite osiągnął zdumiewający wynik 500 milionów instalacji!

Facebook jest sam sobie winny!

Czy duża popularność wersji Lite aplikacji Facebooka świadczy o tym, że użytkowników tego portalu społecznościowego nie stać na solidne telefony? Być może w pewnym stopniu tak, jednak głównym czynnikiem jest tu niedopracowanie głównych klientów usługi. Aplikacje wydawane przez Facebooka są ciężkie, przeładowane niepotrzebnymi funkcjami, działają niestabilnie oraz w przerażającym tempie pożerają baterię. Aplikacje Lite są całkowitym przeciwieństwem – działają stabilnie niezależnie od urządzenia oraz nie zapychają pamięci. Użytkownicy jasno pokazują, że nie chcą iść tą drogą, którą dążą programiści Facebooka, nie chcą tysiąca funkcji, chcą prostej aplikacji spełniającej swoje zadania. Być może dzięki sukcesowi lekkich apek ktoś tam zrozumie, że warto jeszcze raz przemyśleć dalszy rozwój klientów społecznościówki.

Messengera Lite pobierzecie tutaj


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x