Messenger Lite został pobrany 50 milionów razy, to ogromna porażka Facebooka

Adrian Celej Aplikacje 2017-08-29

Facebook jako jeden z pierwszych wydawców stworzył specjalne wersje swoich aplikacji z dopiskiem Lite. W przypadku niebieskiego portalu pojawiły się one zanim na tę kwestię położyło nacisk Google. Dziś możemy sprawdzić, jak rozwiązania od Facebooka przyjęły się wśród użytkowników.

Sukces Messengera Lite

Odchudzona wersja komunikatora właśnie zanotowała 50 milionów pobrań ze sklepu Play. Przy zwykłym Messengerze może nie jest to dużo, jednak mimo wszystko popularność aplikacji jest ogromna. Warto zwrócić uwagę na ocenę aplikacji – tradycyjny Messenger zanotował wynik 4,0, podczas gdy odchudzona wersja może pochwalić się oceną 4,4. Tutaj warto wspomnieć również o samym kliencie Facebooka. Wersja „ciężka” została pobrana ponad miliard razy, podczas gdy Facebook Lite osiągnął zdumiewający wynik 500 milionów instalacji!

Facebook jest sam sobie winny!

Czy duża popularność wersji Lite aplikacji Facebooka świadczy o tym, że użytkowników tego portalu społecznościowego nie stać na solidne telefony? Być może w pewnym stopniu tak, jednak głównym czynnikiem jest tu niedopracowanie głównych klientów usługi. Aplikacje wydawane przez Facebooka są ciężkie, przeładowane niepotrzebnymi funkcjami, działają niestabilnie oraz w przerażającym tempie pożerają baterię. Aplikacje Lite są całkowitym przeciwieństwem – działają stabilnie niezależnie od urządzenia oraz nie zapychają pamięci. Użytkownicy jasno pokazują, że nie chcą iść tą drogą, którą dążą programiści Facebooka, nie chcą tysiąca funkcji, chcą prostej aplikacji spełniającej swoje zadania. Być może dzięki sukcesowi lekkich apek ktoś tam zrozumie, że warto jeszcze raz przemyśleć dalszy rozwój klientów społecznościówki.

Messengera Lite pobierzecie tutaj • Natalcia1344

  Ja również korzystam z Messenger’a Lite ☺.

 • Kamil W

  Zamiast Facebooka i Messengera można użyć np. Simple Pro. Do wideorozmów bardzo dobre jest Google Duo.

 • Bartłomiej Nowacki

  Mógłby mieć wideorozmowy, w końcu to komunikator.

  • Nysdroid

   I więcej naklejek, dymki, sekretne czaty, zmiany nazw i różowe kolorki! Słit!

   • Bartłomiej Nowacki

    Hehe niee, tylko wideorozmów mi brakuje 🙂

 • michak80

  używam Lite na swoim Galaxy S8 dlatego że potrzebowałem po prostu komunikatora a nie jakiegoś przeładowanego programu z masą niepotrzebnych funkcji które drenują baterię.

 • Sebastian Florek

  zamiast tworzyć nowe, powinni napisać od nowa sztandarowe. Problemem, który według mnie rozwala aplikacje na androida jest to, że nie są to natywne aplikacje tylko przenoszone są tymi ich „pomęcz się użytkowniku” pomostami. Zarabiają krocie a szczędzą na aplikacje. Facebook to porażka. Ludzie używają bez względu na jakość i zadowalają się bieda aplikacjami. W FB.inc o użytkownikach mawia się klowny.

 • tolak

  Mi w lite brakuje paru funkcji, najlepiej jakby się rozwinął do poziomu takiego Telegrama, aby można było wysyłać pliki, wiele zdjęć na raz, może gify… No i trochę dopracować, nie zawsze otrzymuję wiadomości zaraz po wysłaniu, czasami wiszą gdzieś w przestrzeni, otwieram Messengera a tam spam paru na raz. Nie wiem czy jest tak na pełnej wersji również, nigdy nie korzystałem. 😉

 • VikingsAreComing

  Jakby jeszcze pozwolił mi się zalogować bez posiadania konta fb to by było super. Na zwykłym mogę, na tym nie.

  • Krzysiek Pietrzak

   Polecam starą wersję Messengera, sam korzystam z wersji bodajże 79, cud miód malinka 😉 Wyłączyłem automatyczne aktualizacje w GP i śmiga 😉

   • VikingsAreComing

    Ale chodzi Ci o wersję Lite?

    • Krzysiek Pietrzak

     Miałem na myśli zwykłą wersje Messengera, gdzieś z przed około roku, pozbawioną opcji Mój Dzień i innych niepotrzebnych rzeczy. Testowałem wersje zwykła jak i Lite, zostałem przy starej wersji Messengera gdyż ciężko mi się odzwyczaić od dymków czatu. Z apkmirror pobierzesz sobie wersje 79. 😉x