COVID-19 blokuje produkcję iPhone

Oto nagranie z fabryki Foxconnu, czy to iPhone 8?

1 minuta czytania
Komentarze

O fabrykach Foxconnu wielokrotnie robiło się głośno. Tym razem nie będziemy zajmować się warunkami pracy, a nagraniami, na których uwieczniony został iPhone 8.

Co wiemy?

Powyższe nagrania prezentują 2 etapy produkcji – polerowanie wyświetlacza i (prawdopodobnie) tymczasowe magazynowanie urządzeń. Sam fakt rozpoczęcia produkcji nie jest niczym zaskakującym, pewne przecieki pojawiały się już wcześniej. Zaprezentowane nagrania jedynie potwierdzają tą informację. Na pewno należy się szacunek pracownikowi, który odważył się wnieść kamerę na teren hali produkcyjnej. Być może pracuje tam od dłuższego czasu i zna wszelkie luki w pracy ochrony.

Czy nagranie jest autentyczne?

W sieci pojawią się głosy, jakoby nagranie nie było autentyczne, a widoczne urządzenia nie pochodziły od Apple. Czy to prawda? Cóż, tajemnicą poliszynela jest to, że praca w fabrykach często wygląda dość niechlujnie. Wychodzi się z założenia, że dozwolone jest wszystko, co nie będzie widoczne na ukończonym produkcie. To tłumaczyłoby nieregularne rozmieszczenie telefonów. Zwraca się również uwagę na niedokładne czyszczenie telefonów. Tutaj widać ciekawostkę związaną z organizacją pracy w fabrykach. Stojaki z telefonami cały czas przesuwają się, każdy pracownik wykonuje inne ruchy, dzięki czemu można znacznie przyspieszyć pracę. Zaskakująca jest ilość osób przydzielonych do tego zadania oraz brak automatyzacji tak prostego procesu. Mimo wszystko nagrania nie odstają od tego, co faktycznie dzieje się w fabrykach i nie można podważać ich autentyczności. Biorąc pod uwagę sam proces czyszczenia wyświetlaczy jestem gotowy stwierdzić, że to zamówienie dla ważnego klienta, którym może być Apple.

Źródło: GSMArena

Motyw