ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Klawiatura wyświetlająca reklamy – oto TouchPal na HTC

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Internet żyje z reklam. Ciężko tak naprawdę znaleźć inny zarobek dla programistów chcących zarabiać na swoich aplikacjach. Oczywiście w grę wchodzą jeszcze umowy z różnymi firmami, ale w tym wypadku należy mieć wyrobioną markę. Jednak, co powiecie na to, że standardowa klawiatura instalowana przez dużego producenta urządzeń mobilnych wyświetla reklamy?

Tak postąpił TouchPal, który jest domyślną aplikacją do wprowadzania tekstu na HTC 10. W Sieci już można znaleźć od groma wpisów oburzonych użytkowników, którzy nie rozumieją takiego zagrania.

Tajwańczycy nie pozostają głusi na tę sytuację, ale ich porada nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli chcecie się pozbyć reklam wyświetlanych przez klawiaturę to… odinstalujcie wszelkie jej aktualizacje z poziomu ustawień systemowych. Oczywiście takie rozwiązanie zadziała, ale należy pilnować, aby TouchPal nie zaktualizował się poprzez sklep Play.

Zdecydowanie lepszym wyjściem z sytuacji jest zmiana klawiatury, ale HTC siłą rzeczy nie może polecić konkretnej, gdyż jest zobowiązany umowami. Mimo wszystko, bardzo możliwe, że firma w jednej z aktualizacji zastąpi TouchPala inną aplikacją – na przykład GBoard, który zdobywa ogromną popularność.

źródło: Android Police

[Aktualizacja] HTC oznajmiło, że pracuje nad odpowiednią poprawką.

Sprawdź najnowsze wpisy