Zdjęcia prototypu Nokii 9 w Sieci – prostota, ale z podwójnym aparatem

Łukasz Pająk Newsy 2017-05-22

Nokia 3, 5 i 6 powoli wita konsumentów w nowych sklepach na całym świecie. Również 3310 w najnowszej odsłonie cieszy się dużą popularnością. Jednak my ewidentnie czekamy na pokaz możliwości Finów w postaci HMD Global, czyli flagowy model mający być oznaczony numerem 9. Specyfikacja po Sieci krąży od bardzo dawna, a co z designem?

Teoretycznie ten na zdjęciach możemy podziwiać najpóźniej, gdyż wielu producentów testując specyfikację nadchodzącego modelu skupia się przede wszystkim na technicznych aspektach. Tym sposobem Galaxy Note8 pojawia się w Internecie jako prototyp w czarnym prostokącie. Nokia poszła inną drogą, czyli zamknęła design w zewnętrznej budowie chroniącej design przed wścibskimi aparatami. Mimo wszystko udało się kilka aspektów ujawnić:

Podwójny aparat, który w różnych specyfikacjach często się przewijał będzie pozwalał na robienie zdjęć w odcieniach szarości. Specyfikacja zawiera 5,3-calowy wyświetlacz QuadHD, Snapdragona 835 z 4 GB RAM i 64 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika. Dzisiejszy standard dla flagowego smartfonu. Jednak „dodatkowo” znajdziemy gniazdo słuchawkowego.

Kiedy ujrzymy Nokię 9 oficjalnie? Pierwsza okazja to targi IFA w Berlinie we wrześniu. HMD Global jeszcze nie zdecydowało się na zorganizowanie osobnego wydarzenia, ale być może flagowy model zostanie w tym względzie wyróżniony i wcześniej ten smartfon ujrzy światło dzienne?

źródło: Phone Arena • DVB-S2X

  Widziałem film zapowiadający nokie 8 podoba mi się takiego kształtu oczekuje w sumie lekko zerznięty z linii 650, ale nie w całości chociaż dałbym minus za rozmiary telefonu po prostu za duży.
  A co do nokii 9 nic tu nie widać przez teetui…

 • Ironpiter

  Ale szit

  • ewa

   Prorok, kilka zdjęć w szpetniej obudowie i już osądza. Dostałeś przepustkę z psychiatryka?

   • Janusz Trebron

    Raczej z uniwersytetu.

 • Adrian Kijek

  930 z podwojnym aparatem i cena na start z kosmosu (pewnie bedzie)

  • Janusz Trebron

   Za braki w systemie i braki aktualizacji sie płaci dodatkowo na androidzie.
   Nie wiem jak oni wyceniaja te telefony, przecież taka L1520 biła w momencie premiery wszystko a była tansza od androida

 • ewa

  Niczego nie urywa, ale nie jest źle. Mam tylko nadzieję, że przyciski u dołu będą na środku, a nie jak w HTC bliżej dołu, bo to sprawia, że ramki wydają się jeszcze grubsze niż są.

 • stark2991

  Wygląda dość archaicznie i w sumie niezbyt atrakcyjnie (na ile można ocenić w tym etui)

  • Łukasz Pająk

   Do boku prosty design jak cała reszta portfolio. Neutralnie i bez charakterystycznego wyrazu.