Samsung jest liderem na mobilnym rynku ze względu na liczbę sprzedawanych urządzeń. Póki co nie jest zagrożony w tej kwestii, aczkolwiek Chińczycy już powoli zbliżają się do Apple, więc też do Koreańczyków. Jednak ta sama firma ma aspiracje do bycia najlepszą na innych rynkach i teraz bardzo poważnie zagrożony jest Intel.

Amerykańska firma od 1993 roku jest liderem producentów układów scalonych. Przebojem weszli na rynek za sprawą pamiętnych Pentiumów, ale dzisiaj Intel praktycznie nie istnieje w przypadku smartfonów. Wykorzystuje to właśnie Samsung, ale akurat nie ze względu na procesory Koreańczycy mają szansę pokonać Intela. Ich siła tkwi w półprzewodnikach, a precyzyjniej rzecz biorąc w pamięciach NAND oraz DRAM. W tym roku wzrost zainteresowania tymi półprzewodnikami szacowany jest na odpowiednio 39% i 25%. To oznacza, że po tym kwartale Intel zostanie zdetronizowany przez Samsunga.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Koreańczycy też swoje zyskali blisko wiążąc się z Qualcommem. Rezultat wszystkich akcji Samsunga widoczny jest wyraźnie na powyższym wykresie.

Lider mobilnego rynku, niedługo lider na rynku producentów półprzewodników ma jeszcze ogromne szanse wyraźnie odskoczyć na rynku wyświetlaczy. Na jakim polu jeszcze Samsung może się popisać? Patrząc na zaangażowanie firmy ogranicza nas już tylko… czas.

 

źródło: koreaheld

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.