ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung ma szansę zdetronizować Intela po 24 latach bycia liderem

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Samsung jest liderem na mobilnym rynku ze względu na liczbę sprzedawanych urządzeń. Póki co nie jest zagrożony w tej kwestii, aczkolwiek Chińczycy już powoli zbliżają się do Apple, więc też do Koreańczyków. Jednak ta sama firma ma aspiracje do bycia najlepszą na innych rynkach i teraz bardzo poważnie zagrożony jest Intel.

Amerykańska firma od 1993 roku jest liderem producentów układów scalonych. Przebojem weszli na rynek za sprawą pamiętnych Pentiumów, ale dzisiaj Intel praktycznie nie istnieje w przypadku smartfonów. Wykorzystuje to właśnie Samsung, ale akurat nie ze względu na procesory Koreańczycy mają szansę pokonać Intela. Ich siła tkwi w półprzewodnikach, a precyzyjniej rzecz biorąc w pamięciach NAND oraz DRAM. W tym roku wzrost zainteresowania tymi półprzewodnikami szacowany jest na odpowiednio 39% i 25%. To oznacza, że po tym kwartale Intel zostanie zdetronizowany przez Samsunga.

Koreańczycy też swoje zyskali blisko wiążąc się z Qualcommem. Rezultat wszystkich akcji Samsunga widoczny jest wyraźnie na powyższym wykresie.

Lider mobilnego rynku, niedługo lider na rynku producentów półprzewodników ma jeszcze ogromne szanse wyraźnie odskoczyć na rynku wyświetlaczy. Na jakim polu jeszcze Samsung może się popisać? Patrząc na zaangażowanie firmy ogranicza nas już tylko… czas.

źródło: koreaheld

Sprawdź najnowsze wpisy