Już dawno producenci przestali eksperymentować w designie swoich urządzeń. Co prawda Samsung oraz LG zmienili wygląd smartfonów, ale to za sprawą nowych proporcji wyświetlaczy – cała reszta nie zmieniła się drastycznie w stosunku do poprzedników. Androida można modyfikować, więc czemu nie zrobić tego samego z obudową poszczególnych urządzeń?

Galaxy S8 pozbawionego lakieru na tylnym panelu już mogliście obejrzeć. Teraz na kanale JerryRigEverything znajdziemy alternatywny wygląd dla LG G6, ale oczywiście w tym samym stylu:

Na początku autor wspomniał o konieczności „naprawienia” zmodyfikowanego wcześniej Samsunga. Okazuje się, że usunięcie bezprzewodowego ładowania uniemożliwia w ogóle regenerację ogniwa. Należy „wyciąć” kawałek plastiku z odpowiednimi pinami (czujnik temperatury), aby rozwiązać wspomniany problem. Tymczasem przejdźmy do LG G6. Sposób pozbycia się lakieru jest niemalże identyczny, co w przypadku Galaxy S8. Jednak nie trzeba stosować specjalnego kwasu ułatwiającego pozbycia się koloru. Jeśli Wy chcielibyście wykonać podobną przeróbkę to pamiętajcie, że urządzenia dostępne na polskim rynku nie są wyposażone w bezprzewodowe ładowanie.

Efekt? Również imponujący i jeśli tylko nie byłoby mi szkoda smartfonu, a raczej nie żal by mi było wydania kolejnych kilku tysięcy na ewentualną naprawę, gdy uszkodziłbym coś to z pewnością sam bym coś takiego wykonał. Takie szklane telefony to zupełnie coś nowego.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.