Z roku na rok zmieniają się nasze upodobania, co do wersji kolorystycznych smartfonów. Swego czasu białe iPhone’y stanowiły swego rodzaju klasę samą w sobie. W międzyczasie prym wiodły aluminiowe modele, a dzisiaj? Dwie skrajności czerni – matowa i połyskliwa. Oczywiście to tylko kwestia gustu, ale fani elektroniki z pewnością zainteresowaliby się jeszcze jedną odmianą – przezroczystą, która pokazywałaby wnętrzności urządzenia. Siłą rzeczy musi to być szklane urządzenie.

Doskonale znany nam YouTuber JerryRigEverything tradycyjnie dla siebie postanowił przerobić Samsunga Galaxy S8, którego wcześniej testował pod kątem wytrzymałości. Tym razem projekt polega na pozbyciu się lakieru z tylnego panelu flagowego smartfonu Koreańczyków i efekt jest naprawdę interesujący:

Ze względu na to, że lakier na szkle znajduje się po wewnętrznej stronie pokrywy należy ją odkleić. Nie wystarczy tylko zdrapać czy też ściągnąć farby – potrzebny jest odpowiedni kwas. Oczywiście taka przeróbka wiąże się z utratą gwarancji, ale także zapomnijcie o wodoodporności. Autor również zrezygnował z bezprzewodowego ładowania w celu odsłonięcia większej liczby komponentów. Podobnie sytuacja wygląda z „niepotrzebnym” plastikiem, który został wycięty.

Domyślam się, że większość z Was nie jest chętna do samodzielnego wykonania takiej przeróbki. W końcu nie jest to tani smartfon. Jednak jeśli producenci zdecydowaliby się na oferowanie takich wersji swoich urządzeń mobilnych to bylibyście zainteresowani ich zakupem?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.