Cena odnowionego Galaxy Note7 poznana – taniej, ale nie tanio

1 minuta czytania
Komentarze

Od kilku miesięcy słyszymy, że Samsung chce wydać odnowione egzemplarze Galaxy Note’a7. Od niedawna dopiero Koreańczycy zaczęli przyznawać, że to prawda. Dwa dni temu firma zdobyła odpowiedni certyfikat WiFi pozwalający sprzedawać to urządzenie, ale wciąż jest wiele pytań. Na szczęście powoli zaczynamy dostawać odpowiedzi. Tym razem przyszła pora poznać cenę odnowionego telefonu, który w zeszłym roku ewidentnie nie wyszedł liderowi mobilnego rynku.

Zacznijmy od zmian. Wiemy, że odnowiony Galaxy Note7 będzie zasilany akumulatorem o mniejszej pojemności. Zamiast 3500 mAh użytkownicy będą mieli do dyspozycji 3200 mAh. Prawie 10% mniej energii ewidentnie jest odczuwalne, co pokazał OnePlus wydając model 3T. Jest on niemalże bliźniaczy do „zwykłej” 3, ale z większym akumulatorem, lepszym aparatem do selfie i nowszym układem scalonym. Różnice są odczuwalne i podobnie będzie w przypadku smartfonu Samsunga, ale tym razem zamiast wydłużenia działania będzie ono skrócone. Jednak pozbędziemy się samozapłonów – teoretycznie. Druga zmiana to Android 7.0 Nougat zamiast Marshmallow. Na ile Koreańczycy wyceniają takie urządzenie? Na około 2500 złotych, czyli ponad 1000 złotych mniej w stosunku do premierowej ceny.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że odnowiony Galaxy Note7 będzie oferowany w Korei Południowej, a więc rodzimym kraju Samsunga. Wciąż nie wiemy, czy to urządzenie zawita do Polski. Mimo wszystko nie liczcie na to, że tytułowy smartfon w ogóle pojawi się na Starym Kontynencie w oficjalnej dystrybucji.

źródło: Android Authority

Motyw