Kiedy szpiegują cię nawet własne słuchawki – pozew przeciwko Bose

mm Kamil Lewicki Newsy 2017-04-21

Nie od dziś wiadomo, że smartfony czy też niektóre aplikacje mogą szpiegować swoich użytkowników i zdobywać o ich działaniach olbrzymią wiedzę. Niewielu jednak by pomyślało, że również słuchawki bezprzewodowe mogą to robić.

Za oskarżeniem marki Bose stoi Kyle Zak. Wniósł on sprawę do Sądu Federalnego w Chicago zarzucając firmie niedochowanie prywatności swoich użytkowników. Za wyciek danych o tym, czego słuchamy odpowiedzialna jest aplikacja Connect dostępna na Androida oraz iOS. Kyle, podążając za radą producenta pobrał aplikację na swoje urządzenie, a następnie zarejestrował się tam podając imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer seryjny swoich słuchawek.

Jakie było jego wielkie zdziwienie, kiedy dowiedział się, że Bose wysyła wszystkie dostępne informacje o mediach firmom trzecim, takim jak Segment.io.

„Ludzie powinni się czuć z tym niekomfortowo”, Christopher Dore, prawnik reprezentujący Kyle’a w sądzie.

Zak postanowił walczyć o wielomilionowe odszkodowania dla kupujących słuchawki i głośniki Bose, takie jak QuietComfort 35, QuietControl 30, SoundLink Around-Ear Wireless Headphones II, Soundlink Color II, SoundSport Wireless oraz SoundSport Pulse Wireless.

Pragnie również doprowadzić do tego, by firma Bose przestała gromadzić i wysyłać dane firmom trzecim bez zgody swoich użytkowników.

źródło: Gadgets360  • pilon2

    „Ludzie powinno się czuć z tym niekomfortowo”

  • aPoCoMiLogin

    Problem nie jest słuchawek, tylko aplikacji. Aplikacja zbierała dane. Aplikacja nie jest wymagana do słuchania muzyki. Więc piszcie o aplikacji w tytule, bo kto nie używa tej aplikacji nie ma tego problemu.

  • marcus1212

    No uderza w grubą rybę. Jeśli rzeczywiście nie było zgody, w postaci „ptaszka” to będzie ugoda, a koleś milionerem…