Xiaomi Mi5s Microsoft Edition dostępny na wyłączność w Chinach

Newsy

Microsoftowi nie po drodze z sukcesem na mobilnym rynku. Czasy palmtopów, Windows Mobile i HTC Diammond, Touch HD czy też HD2 już dawno za nami. Microsoft nie odnalazł się w multimedialnych systemach operacyjnych dla smartfonów. Windows Phone 7 i następcy mimo że zapowiadały się ciekawie to okazały się kompletną klapą. W mojej opinii jest to zasługa kiepskiego zaplecza sklepu dla mobilnych „Okienek”, ale gigant z Redmond nie odpuszcza. Teraz Microsoft skupia się przede wszystkim na udostępnianiu swojego oprogramowania na innych platformach.

Jednak, co znajdziemy w sklepach firmy z zakresu urządzeń mobilnych? W Polsce próżno ich szukać, w Stanach Zjednoczonych znajdziemy jeszcze ostatnie sztuki Lumii, a w Chinach? Okazuje się, że smartfony z Androidem i dopiskiem „Microsoft Edition”. Dwa z nich już znacie, gdyż pisałem o nich niecały miesiąc temu: Klik! Są to specjalne wersje Samsunga Galaxy S8 i S8+ różniące się od „czystych” odmian dedykowanym oprogramowaniem od Amerykanów w postaci chociażby asystenta głosowego Cortana. Właśnie te smartfony znajdziemy w sklepach Microsoftu za Oceanem. Z kolei w Chinach pojawia się Xiaomi Mi5s Plus Microsoft Edition. Co w chińskim urządzeniu zostało zmienione? Spokojnie, dalej jest MIUI jako podstawowa nakładka. Amerykanie po prostu dodali Skype’a jako preinstalowany program.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Tak, to wszystkie zmiany. Nie pojawiła się Cortana czy też dodatkowe miejsce w OneDrive. Inną zachętą jest dodatkowy rok gwarancji na urządzenie, ale czy uważacie, że Microsoft Edition to przesadzone określenie?

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x