Xiaomi Mi5s Microsoft Edition dostępny na wyłączność w Chinach

1 minuta czytania
Komentarze

Microsoftowi nie po drodze z sukcesem na mobilnym rynku. Czasy palmtopów, Windows Mobile i HTC Diammond, Touch HD czy też HD2 już dawno za nami. Microsoft nie odnalazł się w multimedialnych systemach operacyjnych dla smartfonów. Windows Phone 7 i następcy mimo że zapowiadały się ciekawie to okazały się kompletną klapą. W mojej opinii jest to zasługa kiepskiego zaplecza sklepu dla mobilnych „Okienek”, ale gigant z Redmond nie odpuszcza. Teraz Microsoft skupia się przede wszystkim na udostępnianiu swojego oprogramowania na innych platformach.

Jednak, co znajdziemy w sklepach firmy z zakresu urządzeń mobilnych? W Polsce próżno ich szukać, w Stanach Zjednoczonych znajdziemy jeszcze ostatnie sztuki Lumii, a w Chinach? Okazuje się, że smartfony z Androidem i dopiskiem „Microsoft Edition”. Dwa z nich już znacie, gdyż pisałem o nich niecały miesiąc temu: Klik! Są to specjalne wersje Samsunga Galaxy S8 i S8+ różniące się od „czystych” odmian dedykowanym oprogramowaniem od Amerykanów w postaci chociażby asystenta głosowego Cortana. Właśnie te smartfony znajdziemy w sklepach Microsoftu za Oceanem. Z kolei w Chinach pojawia się Xiaomi Mi5s Plus Microsoft Edition. Co w chińskim urządzeniu zostało zmienione? Spokojnie, dalej jest MIUI jako podstawowa nakładka. Amerykanie po prostu dodali Skype’a jako preinstalowany program.

Tak, to wszystkie zmiany. Nie pojawiła się Cortana czy też dodatkowe miejsce w OneDrive. Inną zachętą jest dodatkowy rok gwarancji na urządzenie, ale czy uważacie, że Microsoft Edition to przesadzone określenie?

źródło: Phone Arena

Motyw