[Film] Burger King chciał „strollować” Google, Internauci wyśmiali Whoopera

Łukasz Pająk Newsy 2017-04-13

Marketing coraz częściej wchodzi na wyższy poziom kreatywności poprzez wykorzystywanie nowych technologii, ale też prostych sztuczek. Tak też zrobił Burger King, który wykorzystał fakt popularności asystenta Google w różnych urządzeniach. Nie stać Was na „pełnowymiarową” reklamę? Chcecie zmieścić się w 15 sekundach? Skorzystajcie właśnie z rozwiązania sieci fast-foodów, ale najpierw przeczytajcie ten tekst do końca.

Zacznijmy od samej reklamy promującej Whoopera:

Sprytne, prawda? Nie ma czasu, więc… „Ok, Google, czym jest Whooper?” i w ruch. Wypowiedziane zapytanie w powyższym nagraniu w większości przypadków zwraca informacje z Wikipedii, którą taki Google Home chętnie czyta. Brawa dla Burger Kinga, w końcu to świetna reklama i darmowe przedłużenie czasu reklamowego. Tak mogłoby się wydawać. Internauci postanowili nieco popsuć szyki fast-foodowi i… edytowali stronę Whoopera na wspomnianej wolnej encyklopedii. Pojawiły się wzmianki, że kanapka jest rakotwórcza, zawiera czekoladę Efekt był taki, że sama Wikipedia zareagowała uniemożliwiając edytowania danego artykułu przez wszystkich – dostęp mają tylko autoryzowani moderatorzy. Oczywiście Burger King przed rozpoczęciem akcji marketingowej sam odpowiednio przygotował stronę opisującą kanapkę na Wikipedii.

Google również zareagowało… blokując systemowo reakcję Home na powyższe polecenie. Na tym mogłaby się skończyć cała historia, ale wiele amerykańskich mediów podchwyciło temat i pojawi się chociażby u Jimmiego Kimmela. Jak Wy oceniacie takie podejście? Nie spodziewajcie się u nas podobnych reklam z oczywistych powodów, ale czy można takie podejście zestawić z popularną niedawno akcją „Szukamy Wojtka”?

źródło: The Verge (1), (2) • cherrz

  Sukces osiągnięty. Gadają? Gadają.

 • Linkyop

  „Pojawiły się wzmianki, że kanapka jest rakotwórcza, zawiera czekoladę Efekt był taki, że sama […]”

  To zdanie nie ma sensu.

 • Meretycz

  Za to lubię MIUI – zablokowałem wzbudzanie głosem, ale asystent nadal działa więc mam newsy i pogodę.

  • Linkyop

   Co ma MIUI do Google Home? O.o

   • Meretycz

    Przecież „ok Google…” działa na każdym urządzeniu z Androidem, nie tylko na Google Home.

 • Daniel Kurkowski

  Jak nie lubię takiego żarcia ta burger kinga nie znoszę wyjątkowo. Nie ma podejścia w cenie ani w jakości do maka. Autentycznie nie polecam.

  • marcus1212

   KFC o ten sam pies.

   • mortiiss

    No nie wiem ja tam wolę BK, KFC nie wspominając o Pizza Hut, po McD często mam rewelacje żołądkowe… A co do KFC, przynajmniej mięso mają świeże a nie mrożone i zmielone z niewoadomo czym 😀

    • flo89

     Fast-food I świeże, nie mrożone mięso, serio w to wierzysz?

     • jozek

      daj im się wygadać o swoich wykwintnych potrawach które zaaaapewne różnią się diametralnie 😉 Nie no fajnie, że macie swoje zdanie chłopaki, tak trzymać! xD

     • mortiiss

      Hmmm powiedzmy że mam tak kogoś od siebie i dobrze wiem jak jest 🙂

  • Jumperone

   Grander Texas z kfc miecie te kanapki z burger kinga niestety albo i stetyx