YotaPhone 3 nadchodzi – rosyjski, ale bardzo oryginalny smartfon

Łukasz Pająk Newsy 2017-04-04

Ktokolwiek z Was pamiętał jeszcze o takim smartfonie jak YotaPhone? Dokładniej rzecz biorąc o dwóch smartfonach. Ja również o nich zapomniałem mimo że byłem bliski zakupu jednego z nich. Firma stworzyła dwa urządzenia, w których w sumie montowała cztery wyświetlacze, z czego połowa została wykonana w technologii E-Ink znanej głównie z czytników e-booków. Rozwiązanie bardzo oryginalne, ale nie sprawiło, że oba telefony zyskały ogromną popularność.

Być może uda się to trzeciemu wydaniu. YotaPhone 3 został właśnie zapowiedziany przez producenta i ujrzy światło dzienne latem. Jednak mając do czynienia z tak małą firmą niewiele możemy powiedzieć na temat specyfikacji. Oczywiście ponownie mają pojawić się dwa ekrany i bardzo możliwe, że będą większe. Poprzednik posiadał 5-calowy panel AMOLED FullHD oraz 4,7-calowy ekran E-Ink (960×540). Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pojawi się Snapdragon 835, ale patrząc na podzespoły poprzednika to już Snapdragon 650 będzie stanowił wyraźny skok do przodu.

Na pewno wszystkiego będzie więcej. W końcu YotaPhone 2 miał swoją premierę w 2014 roku. Jednak to nie oznacza, że Yota zapomniała o tym smartfonie. W zeszłym tygodniu wydali aktualizację dla swojego ostatniego modelu, który teraz może pracować pod kontrolą Androida Marshmallow.

 

źródło: gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x