Asystent Bixby w Galaxy S8 najpewniej będzie obsługiwał więcej języków niż Google Assistant

1 minuta czytania
Komentarze

Już od dłuższego czasu zewsząd słyszy się mniej lub bardziej wiarygodne plotki na temat nadchodzącego wraz z Galaxy S8 inteligentnego asystenta głosowego Samsunga. Narzędzie zostało ochrzczone mianem Bixby. Podobno będzie nawet miało swój dedykowany przycisk z boku obudowy… Południowokoreańska firma ma chyba zamiar szczególnie skupić się na tym segmencie rynku.

Koreańskie media donoszą, że Bixby obsłuży około 7-8 języków w chwili premiery. Włączając takie języki jak angielski, koreański i chiński. Dla Polaków raczej nie ma nadziei, ale kto wie? Możemy jeszcze zostać zaskoczeni. Podobno Samsung ma jeszcze większe ambicje i zamierza być liderem, jeśli chodzi o różnorodność obsługiwanych języków przez wirtualnego asystenta. Kto wie, może zacznie współpracować z Google na tej płaszczyźnie? Ponadto być może asystent Bixby zawita także do telewizorów i innych urządzeń elektronicznych marki Samsung. Przypomnijmy – Google Assistant obsługuje obecnie jedynie następujące języki: angielski, niemiecki, brazylijski portugalski i hindi.

Zobacz też: [Zdjęcie] Samsung Galaxy S8 na fotografii? Niewielkie ramki wokół ekranu robią wrażenie

Powyższe informacje dla niektórych mogą być optymistyczne, jednak jak zawsze oczywiste jest, że nie są to (jeszcze) oficjalne wieści od Samsunga. Wszystkiego dowiemy się na nadchodzącej prezentacji Galaxy S8 (w najpewniej dwóch różniących się rozmiarami odmianach).

 źródło: ETNews

Motyw