LG G6 bez modułów? Firma odnosi się do plotek

1 minuta czytania
Komentarze
lg-g5-battery-39437

W zeszłym roku południowokoreańska firma LG weszła na smartfonowy rynek z pewną innowacją. Zaprezentowano flagowca (LG G5), który umożliwiał korzystanie ze specjalnych modułów rozszerzających funkcjonalność mobilnego urządzenia. Projekt nie spotkał się jednak z większym entuzjazmem konsumentów i LG musiało odnotować słabe wyniki sprzedaży tego modelu.

W ciągu bieżącego roku przedsiębiorstwo zamierza naprawić swój fatalny błąd. Na targach technologicznych CES, w wywiadzie dla The Wall Street Journal, przedstawiciel firmy zapowiedział, że LG G6 zadebiutuje już w „niedalekiej przyszłości”, a także poinformowano, że jeśli chodzi o ten model LG skupi się na „estetyce i funkcjonalności” zamiast na wprowadzaniu fatalnie przyjętych LG Friends. Moduły nie pojawią się w nadchodzącym flagowcu. Mimo, że z pewnością zeszłoroczny pomysł LG na modułowy telefon był interesujący, to niestety realizacja okazała się zbyt niezgrabna, aby przekonać do niego wiele osób.

LG G6 ma zostać zaprezentowany już w trakcie Mobile Word Congress w przyszłym miesiącu. Smartfon zostanie najprawdopodobniej wyceniony na 500-600 dolarów i początkowo będzie dostępny w Ameryce Północnej, Europie, Korei Południowej oraz w Chinach (wyłącznie online).

Zobacz też: Sony nie pozbędzie się gniazdek słuchawkowych w Xperiach (przynajmniej na razie)

Źródło: WSJ

Motyw