nokia-vs-apple

 
Nokia z pewnością w pełni powróci na rynek smartfonów w 2017 roku. Zostało to potwierdzone niejednokrotnie przez władze spółki. Możemy zatem oczekiwać kilku telefonów z Androidem, które być może zostaną zaprezentowane już na MWC pod koniec lutego.
 
W międzyczasie przedsiębiorstwo nie próżnuje i pozywa Apple. Dokumenty zostały złożone do sądów w Texasie, Dusseldorfie, Mannheim i Monachium. Według fińskiej firmy, spółka z Cupertino naruszyła aż 32 jej patenty w tym te dotyczące ekranu, interfejsu, oprogramowania, anteny, chipsetu oraz kodowania wideo.
 
Oficjalna notka prasowa nie podaje jednak więcej szczegółów tej sytuacji. Ilkka Rahnsto, przewodniczący działu patentów Nokii powiedział: przez nasze stałe inwestycje w badania i rozwój, Nokia stworzyła lub przyczyniła się do powstania wielu podstawowych technologii, stosowanych w dzisiejszych urządzeniach mobilnych, w tym w produktach Apple. Po kilku latach negocjacji, które miały na celu osiągnięcie porozumienia w sprawie korzystania przez Apple z patentów, podejmujemy akcję, aby bronić naszych praw.
 
Jak widać Apple musiało mocno narazić się Nokii, skoro ta posunęła się do takich kroków.
 
źródło: gsmarena

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.