Samsungi Galaxy Note7 wciąż żywe? Liczba egzemplarzy w użyciu jest nadal większa niż ilość wszystkich LG V20

1 minuta czytania
Komentarze
galaxy-note7_s-pen_kv_l

Ponad 2 miesiące temu Samsung całkowicie zaprzestał produkcji modelu Galaxy Note7. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, z jakiego powodu dokonano tej decyzji – o sprawie mówiono wielokrotnie nawet w niebranżowych mediach. Jak wiadomo, na całym świecie zorganizowano wielką akcję zwrotów (i ewentualnych wymian) tych smartfonów. Niedawno pojawiły się (optymistyczne?) informacje, że już ponad 90% posiadaczy Note’ów 7 dokonało zalecanego zwrotu.

Dziś okazuje się, że na świecie wciąż istnieje więcej Note’ów 7 znajdujących się w użyciu niż chociażby z pewnością bardziej bezpiecznych telefonów LG V20. Poniżej możecie zobaczyć wykres przygotowany przez Apteligent, który obrazuje tę dosyć dziwną sytuację.

apteligent-stats-note7-lg-v20

Jest jednak jeden oczywisty haczyk – LG V20 nie był sprzedawany globalnie. Np. w Polsce (a nawet w całej Europie) w ogóle nie jest oficjalnie dostępny. Być może właśnie dlatego pojawiają się te znaczące różnice. Najnowsze dane pochodzą z dnia 11.12.2016.

Oczywiście same wyniki nie powinny zaskakiwać osób „ogarniających temat”. Na m.in. reddicie od dawna pojawiają się specjalne instrukcje, które pozwalają na obejście ograniczeń Samsunga odnośnie do dostępnej pojemności baterii, wgranie nowego ROM-u, który pozwoli na względnie „normalne” działanie felernego smartfona itd.

Na wykresie możemy także zauważyć znaczący wzrost telefonów Sony Xperia XZ znajdujących się w użyciu. Jak widać, XZ jest najpopularniejszym niedawno zaprezentowanym flagowcem z platformą Android na pokładzie.

Zobacz też: [Pobierz] Snapseed 2.14 jest jeszcze lepszym mobilnym edytorem do zdjęć

Źródło: Apteligent

Motyw