Samsungi Galaxy Note7 wciąż żywe? Liczba egzemplarzy w użyciu jest nadal większa niż ilość wszystkich LG V20

Eliasz Szykowny Newsy 2016-12-20

galaxy-note7_s-pen_kv_l

Ponad 2 miesiące temu Samsung całkowicie zaprzestał produkcji modelu Galaxy Note7. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, z jakiego powodu dokonano tej decyzji – o sprawie mówiono wielokrotnie nawet w niebranżowych mediach. Jak wiadomo, na całym świecie zorganizowano wielką akcję zwrotów (i ewentualnych wymian) tych smartfonów. Niedawno pojawiły się (optymistyczne?) informacje, że już ponad 90% posiadaczy Note’ów 7 dokonało zalecanego zwrotu.

Dziś okazuje się, że na świecie wciąż istnieje więcej Note’ów 7 znajdujących się w użyciu niż chociażby z pewnością bardziej bezpiecznych telefonów LG V20. Poniżej możecie zobaczyć wykres przygotowany przez Apteligent, który obrazuje tę dosyć dziwną sytuację.

apteligent-stats-note7-lg-v20

Jest jednak jeden oczywisty haczyk – LG V20 nie był sprzedawany globalnie. Np. w Polsce (a nawet w całej Europie) w ogóle nie jest oficjalnie dostępny. Być może właśnie dlatego pojawiają się te znaczące różnice. Najnowsze dane pochodzą z dnia 11.12.2016.

Oczywiście same wyniki nie powinny zaskakiwać osób „ogarniających temat”. Na m.in. reddicie od dawna pojawiają się specjalne instrukcje, które pozwalają na obejście ograniczeń Samsunga odnośnie do dostępnej pojemności baterii, wgranie nowego ROM-u, który pozwoli na względnie „normalne” działanie felernego smartfona itd.

Na wykresie możemy także zauważyć znaczący wzrost telefonów Sony Xperia XZ znajdujących się w użyciu. Jak widać, XZ jest najpopularniejszym niedawno zaprezentowanym flagowcem z platformą Android na pokładzie.

Zobacz też: [Pobierz] Snapseed 2.14 jest jeszcze lepszym mobilnym edytorem do zdjęć

Źródło: Apteligent • Sloma86

  Nic dziwnego, samsung do tej pory nie przyznał się czemu note 7 płonęły więc ludzie mają w dupie prośby samsunga i wolą zostać z note 7 tak jak ja.
  I tak nie ma nic innego równie dobrego, i z rysikiem więc alternatywy i tak nie mam.
  Obecnie czekam na tłumaczenia od samsunga z informacją nt. tego czemu tak skopali sprawę ….
  Także może i zwrócę tego note 7 , ale mam na to czas, nigdzie nie jest napisane że samsung nie przyjmie mojego telefonu np. za 18 miesięcy jak już mi się będzie kończyć gwarancja/rękojmia, chociaż i tak mam samsung guard (3lata gwarancji od samsunga) na tego note 7 więc nie pękam.

 • Sq72

  Sony mnie zaskoczyło. Nie wiedziałem, że xperia xz tak dobrze się sprzedaje (jak na Sony oczywiście).

  • mico11

   Wszystkie urządzenia na tym wykresie to są liczby w granicach błędu statystycznego. Te urządzenia praktycznie nie istnieją na rynku.

 • Carmelo55

  Przy okazji to ciekawie wygląda ten wykres w przypadku Sony XZ. Co prawda dłużej jest na rynku ale znacząco większy udział ma nawet niż Pixel, które ponoć bardzo dobrze się sprzedały.

 • Sebosz

  Ten wykres całkiem uroczo pokazuje jakie udziały ma samsung w porównaniu z pozostałymi producentami. Nic dziwnego, że się powoli wycofują.

  • Eliasz Szykowny

   Udziały ma dużo większe. Wykres zawiera jedynie jeden pechowy model tego producenta…

   • Sebosz

    No to szkoda, że akurat te modele są pechowe.x