ap_resize

 

Aktualizacje i szybkość ich wydawania to drażliwy temat w przypadku Androida oraz genialny argument dla Apple do wyróżniania swojej platformy. Jednak producenci z roku na rok zdają się coraz bardziej doceniać użytkowników i zwracać uwagę na tempo wydawania nowych wersji systemów.

 

Najlepszym przykładem jest Sony, które dopiero w tym roku wydało Marshmallow dla swoich czołowych urządzeń, podczas gdy konkurencja już dawno zaczęła aktualizować słabsze modele. Jednak Android Nougat został ujawniony wcześniej niż miało to miejsce w przypadku poprzednich wydań mobilnego systemu Google. Korzystają właśnie na tym Japończycy, którzy już zaktualizowali Xperię XZ oraz Xperię X Performance. Teraz przyszła pora na Xperię X (+X Dual) i X Compact, a więc kolejne smartfony w hierarchii Sony. Android 7.0 Nougat z paczką zabezpieczeń datowaną na grudzień właśnie trafia do użytkowników tych dwóch modeli. Oczywiście nie wszyscy na raz otrzymają aktualizację, więc sprawdzajcie na bieżąco, czy już przyszła pora na egzemplarze z polskiej dystrybucji.

 

Tak naprawdę teraz Sony powinno zainteresować się najnowszymi modelami z rodziny Xperia Z oraz Xperia XA. Jak widać, Japończycy ewidentnie uczą się na błędach i jeśli utrzymają dobrą opinię o wydawanych aktualizacjach to mamy do czynienia z dobrą zmianą.

 

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.