bluetooth-327362817

 

Wczoraj Bluetooth SIG (Special Interest Group) oficjalnie wprowadziło najnowszą wersję technologii Bluetooth – 5.0. Jakie zmiany się pojawiły?

 

Już w czerwcu bieżącego roku pojawiła się zapowiedź poprawy dotychczasowego standardu. Najważniejsze nowości to większy zasięg (2 razy większy), szybkość (4x) oraz pojemność (8x) możliwych do transferowania danych. Ogólnie połączenia mają być od teraz bardziej stabilne i niezawodne. Pojawią się także aktualizacje, które pomogą ograniczyć potencjalne zakłócenia sygnału Bluetooth przez inne sprzęty.

 

Dyrektor wykonawczy Bluetooth SIG zapewnia, że Bluetooth już od dawna rewolucjonizuje sposób, w jaki ludzie doświadczają Internetu rzeczy. Według niego Bluetooth 5 ma nadal prowadzić tę rewolucję poprzez dostarczanie niezawodnych połączeń IoT.

Andrew Zigani z ABI Research twierdzi, że wprowadzenie Bluetooth 5 stworzy nowe możliwości, jeśli chodzi o Internet rzeczy oraz da producentom większą elastyczność w kreowaniu wielu aplikacji i zastosowań.

 

BT 5.0 ma dostarczać wszelkie zmiany z zachowaniem dotychczasowej energooszczędności oraz elastyczności dla programistów. Konsumenci mogą się spodziewać produktów zawierających Bluetooth 5.0 w ciągu dwóch do sześciu miesięcy po wczorajszej premierze standardu.

 

Zobacz też: Uber śledzi użytkowników jakiś czas po przewozie. Konsumenci nie są zadowoleni

 

Źródło: Bluetooth

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl