Już jest nowa generacja łączności bezprzewodowej – Bluetooth 5. Zobacz, jakie nowe możliwości oferuje

Newsy

bluetooth-327362817

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Wczoraj Bluetooth SIG (Special Interest Group) oficjalnie wprowadziło najnowszą wersję technologii Bluetooth – 5.0. Jakie zmiany się pojawiły?

 

Już w czerwcu bieżącego roku pojawiła się zapowiedź poprawy dotychczasowego standardu. Najważniejsze nowości to większy zasięg (2 razy większy), szybkość (4x) oraz pojemność (8x) możliwych do transferowania danych. Ogólnie połączenia mają być od teraz bardziej stabilne i niezawodne. Pojawią się także aktualizacje, które pomogą ograniczyć potencjalne zakłócenia sygnału Bluetooth przez inne sprzęty.

 

Dyrektor wykonawczy Bluetooth SIG zapewnia, że Bluetooth już od dawna rewolucjonizuje sposób, w jaki ludzie doświadczają Internetu rzeczy. Według niego Bluetooth 5 ma nadal prowadzić tę rewolucję poprzez dostarczanie niezawodnych połączeń IoT.

Andrew Zigani z ABI Research twierdzi, że wprowadzenie Bluetooth 5 stworzy nowe możliwości, jeśli chodzi o Internet rzeczy oraz da producentom większą elastyczność w kreowaniu wielu aplikacji i zastosowań.

 

BT 5.0 ma dostarczać wszelkie zmiany z zachowaniem dotychczasowej energooszczędności oraz elastyczności dla programistów. Konsumenci mogą się spodziewać produktów zawierających Bluetooth 5.0 w ciągu dwóch do sześciu miesięcy po wczorajszej premierze standardu.

 

Zobacz też: Uber śledzi użytkowników jakiś czas po przewozie. Konsumenci nie są zadowoleni

 

Źródło: Bluetooth


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x