a5-a7

 
W dobie smartfonów, w których już chyba nic nas właściwie nie zaskakuje, producenci mimo wszystko starają się wyróżnić pośród bardzo ostrej konkurencji. Nie zrobią tego instalując w urządzeniach najnowszych podzespołów, które znajdziemy we wszystkich flagowcach. Sposobem na oryginalność jest design. Jego częścią może być zagięty wyświetlacz – tą drogą poszedł Samsung. W tym kierunku podąża również konkurencja np. ostatnio Huawei z modelem Porsche Design.
 
Wygląda na to, że Samsung zamierza wdrożyć tę technologię szerzej w swoich smartfonach. Ostatnio słyszeliśmy na temat modelu Galaxy A7 (2017), który jednak będzie posiadał „płaski” wyświetlacz. Oznacza to, że jeśli informacje się sprawdzą, to pierwszy model z serii A z zakrzywionym ekranem zobaczymy być może w środku roku. Nie wiadomo, w których dokładnie smartfonach wspomniana technologia zostanie zastosowana. Ciekawe czy Samsung wprowadzi ją nawet w modelu A3, który należy raczej do telefonów budżetowych.
 
Jak widać zakrzywione ekrany to prawdopodobnie przyszłość smartfonów. Póki co jednak ich użyteczność jest znikoma, ale przynajmniej prezentują się ładnie i cieszą oko…
 
źródło: sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.