nokia

 
Rynek Androida z niecierpliwością oczekuje powrotu Nokii. Wiadomo, że spółka nie jest taka sama jak kilka lat temu i przeszła wiele trudnych chwil, jednak magia marki wciąż działa na niejednego fana telefonów. W 2017 roku w końcu będziemy mogli zobaczyć smartfony producenta z Androidem. Coraz więcej informacji wskazuje na to, że stanie się to pod koniec lutego podczas targów MWC w Barcelonie.
 
HMD Global Oy to spółka, która ma obecnie prawa do wydania smartfonów z logo znanej nazwy. Przedsiębiorstwo ma zakusy, aby oprócz tzw. „feature phones” wydać prawdziwe smartfony z Androidem na wszystkich możliwych rynkach w tym samym czasie. Według najnowszych informacji, podobno samo Google miało znaczący wpływ na produkcje urządzeń pod marką Nokia – tak powiedział CEO firmy w wywiadzie dla Reuters.
 
Z kolei dla agencji Bloomberg szef przedsiębiorstwa stwierdził: „będziemy wierni marce Nokia, która znana jest z prostoty, łatwości używania, niezawodności i jakości”. Mam sentyment do Nokii i łudzę się, że firma pokaże świetnego flagowca. Z drugiej strony boję się, że zobaczymy jedynie przeciętne i nudne smartfony…
 
źródło: androidauthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.