samsung galaxy s6 edge

 

Coraz popularniejszą metodą wśród producentów staje się wydawaniem testowych systemów operacyjnych przed oficjalną aktualizacją. Robi tak Sony, OnePlus czy też właśnie tytułowy Samsung, który udostępnił już wersję beta Androida Nougat dla użytkowników flagowych modeli tego producenta.

 

Jednak spać spokojnie mogą również posiadacze poprzedniej generacji urządzeń od Koreańczyków z najwyższej półki. Jak podaje portal SamMobile, właśnie uruchomiono prace nad wdrożeniem Nougata dla serii Galaxy S6 i pierwsze tego typu oprogramowanie zostało skompilowane. Oznaczenie XXS5DPK7, które krąży po Sieci jeszcze z pewnością zmieni swoją kombinację znaków, aczkolwiek kiedy można spodziewać się oficjalnego wydania nowego systemu dla zeszłorocznych modeli? Bazując na doświadczeniach z zeszłych lat to użytkownicy smartfonów z tej serii (+Galaxy Note 5) muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż istnieją małe szanse, że Nougat zawita jeszcze w tym roku. Bardzo możliwe, że Galaxy S7 (+Edge) również nie otrzymają w ciągu półtora miesiąca aktualizacji.

 

Zmiany wprowadzone przez Samsunga w nowym systemie sprowadzają się tak naprawdę do uproszczenia i ujednolicenia interfejsu. Pojawia się niewiele nowych funkcji bazując na testowych wydaniach Nougata dla Galaxy S7, aczkolwiek te mogą jeszcze zostać dodane.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.