ces_2016_18_inch_rollable_oled-0-0

O składanych smartfonach słyszy już od długiego czasu. W Internecie pojawiają się przecieki patentów, projekty, filmiki prototypów, lecz do oficjalnej prezentacji pierwszych urządzeń wciąż daleko. Nowy raporty jednak zapowiada, że przyszły rok będzie przełomowy w tym temacie. A jakby tego było mało, to nie jeden, a aż dwóch producentów ujawni swoje modele.

 

Kim Dong-Won, analityk z Hyundai Securieties w swoim raporcie stwierdza, że rok 2017 będzie pierwszym rokiem składanych smartfonów na rynku masowym. Swoje urządzenia ma zaprezentować Samsung oraz LG. W Sieci pojawiły się kolejne grafiki prezentujące, jak miałby wyglądać składany smartfon ze stajni Samsunga.

samsung-foldable-phone-project-valley-patent-back-640x549

 

 

Niestety wciąż brakuje szczegółowych informacji dotyczących składanych wyświetlaczy OLED. Podążając jednak za danymi analityka, Samsung do końca przyszłego roku będzie w stanie wyprodukować aż 10 milionów takich ekranów. Z kolei za dwa lata, w roku 2018 w ślad za Samsungiem oraz LG mają pójść Huawei i Apple.

 

źródło: Phandroid

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.