Samsung Galaxy S8 zostanie wyposażony w nowy przycisk? Premiera urządzenia przesunięta

1 minuta czytania
Komentarze
galaxy-s7_design_strong_487236487

Już wcześniej pisaliśmy o tym, że Samsung pracuje aktualnie nad nowym inteligentnym asystentem głosowym – Bixby. Plotki oficjalnie potwierdziła sama południowokoreańska firma. Każdy z największych gigantów sprzętu i oprogramowania mobilnego ma swojego zaawansowanego asystenta, więc Samsung nie chce być w tyle. S Voice najprawdopodobniej odejdzie do lamusa, ustępując miejsca lepszemu rozwiązaniu. Niestety nie spodziewamy się, żeby było ono w pełni dostępne w języku polskim.

Teraz dowiadujemy się, że Samsung pracuje również nad specjalnym fizycznym przyciskiem, który będzie służyć do uruchamiania cyfrowego asystenta głosowego. Pamiętajmy jednak, że urządzenie nie zostało jeszcze wydane, więc być może prototypowa wersja z takim przyciskiem zostanie w końcu odrzucona i, koniec końców, asystenta obsłużymy za pomocą przycisku „home”.

Zobacz też: Jaki będzie Galaxy S8? Samsung wyposaży go m.in. w nowego inteligentnego asystenta

Według dostępnych źródeł Samsung zamierza także przesunąć premierę Galaxy S8. Wydaje się to słuszną decyzją, gdyż przedsiębiorstwo będzie miało więcej czasu na dopieszczenie najnowszego urządzenia. Podobno firma nie zamierza ryzykować wypuszczając smartfona zbyt szybko. Oczywiste jest to, że ta decyzja mogła zapaść również ze względu na porażkę tegorocznego Note7. Telefon rzekomo ma zostać pokazany dopiero w kwietniu, a nie, tak jak wcześniej przewidywano, w lutym (lub ewentualnie marcu). Byłoby to spore opóźnienie w stosunku do poprzednich premier flagowych telefonów tej firmy.

Źródło: The Wall Street Journal

Motyw