samsung-8-9049839

 

Dobre wieści dla potencjalnych przyszłych klientów zamierzających kupić przyszłorocznego flagowca od Samsunga. Firma rzeczywiście pracuje nad nowym inteligentnym asystentem głosowym, który ma konkurować m.in. z Siri, Cortaną czy Google Assistant. Tym razem wiadomość ta pochodzi bezpośrednio od południowokoreańskiej firmy. O nadchodzącym rozwiązaniu, które pojawi się już we wspomnianym wcześniej Samsungu Galaxy S8 pisaliśmy już wcześniej. Teraz plotka się potwierdziła. Oznacza to, że już za parę miesięcy poznamy Bixby.

 

Przedstawiciele Samsunga nie zdradzili jeszcze zbyt dużo szczegółów na temat nowego rozwiązania, ale wiemy już, że z pomocą asystenta zawartego w Galaxy S8 będziemy mogli korzystać także z usług niestworzonych przez Samsunga, z aplikacji innych firm. Południowokoreańskie przedsiębiorstwo już teraz zapowiada, że asystent będzie cały czas rozwijany.

 

Według analityków Samsung Galaxy S8 (Project Dream) najprawdopodobniej będzie urządzeniem rewolucyjnym i na pewno wyróżniającym się na mobilnym rynku. Wszystko to po to, aby odzyskać zaufanie i zainteresować potencjalnych klientów, którzy liczą na efekt „wow”. Obecnie AI jest jedną z najważniejszych technologii rozwijanych przez największe światowe koncerny technologiczne, więc taki krok nie powinien dziwić. Na pewno wielu z nas oczekuje dużo od urządzenia, które ma pozwolić Samsungowi wstać z kolan (przynajmniej jeśli chodzi o najwyższą półkę mobilnego sprzętu).

 

Źródło: Reuters

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl