note7_colours3

 

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Kłopoty Samsunga z telefonami z serii Galaxy Note7 zaowocowały jedną z największych akcji zwrotów w historii świata mobilnego. Samsung przed całkowitym wycofaniem tego modelu sprzedał ponad 3 miliony telefonów z bateriami zagrażającymi zapaleniem.

 

Ogólne dane pokazują, że ponad 1 miliard smartfonów jest sprzedawanych co roku i że większość użytkowników wymienia swoje urządzenia raz na trzy lata. To stwarza problemy z utylizacją elektrośmieci.

 

Przedstawiciele Samsunga informują, że przedsiębiorstwo zdaje sobie sprawę z występujących obaw związanych z wycofaniem Note7 i obecnie bada możliwe scenariusze, które pomogą zminimalizować wpływ smartfonowych śmieci na środowisko oraz uspokajają, że wszystko będzie odbywało się w pełnej zgodności z lokalnymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska naturalnego.

 

Organizacja ekologów Greenpeace w oświadczeniu informuje o tym, że Samsung powinien znaleźć sposób na ponowne wykorzystanie rzadkich materiałów, takich jak kobalt, złoto, pallad i wolfram, które zostały użyte w trakcie produkcji Galaxy Note7. Niestety, południowokoreańska firma nie odniosła się do głosów pochodzących od Greenpeace oraz odmówiła komentarza na temat tego, co dokładnie zamierza zrobić ze zwracanymi Note’ami 7.

 

Źródło: Reuters
Eliasz Szykowny

👾 W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. 📝 Mój blog: https://eliasztech.pl