#FlareGate – Google stawia czoło problemom ze zdjęciami zrobionymi za pomocą Pixeli

Newsy

pixel-camera-google-2016-840x473

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Moduł aparatu w smartfonach Google Pixel i Pixel XL w momencie premiery nazywany był „najlepszym na świecie”. Jednak nie wszystko jest takie różowe, jak mogłoby się wydawać. Użytkownicy zgłaszają problemy z bardzo widocznych na powstałych fotografiach flarach obiektywu (efekt halo), których doświadczają podczas robienia zdjęć telefonem trzymając go pod pewnym kątem w stosunku do np. światła słonecznego. Podobno rzecz tkwi w oprogramowaniu.

 

 

Dzisiaj Google przyznało, że taki problem rzeczywiście ma miejsce oraz że już pracuje nad odpowiednią poprawką. Łatka ma się pojawić jak najszybciej – „w ciągu najbliższych kilku tygodni”. Podobny efekt pojawia się czasami w przypadku każdego obiektywu, ale układ optyczny w Google Pixel wydaje się być zbyt podatny na powstawanie flary.

 

Źródło: 9to5Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x