pixel-camera-google-2016-840x473

 

Moduł aparatu w smartfonach Google Pixel i Pixel XL w momencie premiery nazywany był „najlepszym na świecie”. Jednak nie wszystko jest takie różowe, jak mogłoby się wydawać. Użytkownicy zgłaszają problemy z bardzo widocznych na powstałych fotografiach flarach obiektywu (efekt halo), których doświadczają podczas robienia zdjęć telefonem trzymając go pod pewnym kątem w stosunku do np. światła słonecznego. Podobno rzecz tkwi w oprogramowaniu.

 

 

Dzisiaj Google przyznało, że taki problem rzeczywiście ma miejsce oraz że już pracuje nad odpowiednią poprawką. Łatka ma się pojawić jak najszybciej – „w ciągu najbliższych kilku tygodni”. Podobny efekt pojawia się czasami w przypadku każdego obiektywu, ale układ optyczny w Google Pixel wydaje się być zbyt podatny na powstawanie flary.

 

Źródło: 9to5Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl