ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google zapowiada Androida 7.1 Nougat w wersji deweloperskiej – kto skorzysta? Finalne wydanie jeszcze w tym roku!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
android_7_nougat_release_date_name_features_0

Zwykle każda prezentacja nowego systemu Android kończyła się tak, że lada moment użytkownicy Nexusów mogli ją pobrać na swoje urządzenie. Niestety, ale te czasy się skończyły, gdyż pojawiły się Pixele. Najnowsze wydanie „Robocika” oznaczone numerem 7.1 dopiero jest testowane.

Jednak niektórzy z Was mogą przyłączyć się do sprawdzania możliwości nowej wersji Nougata. Co otrzymacie? Przede wszystkim zapowiadane zmiany, o których szerzej pisałem w osobnym wpisie: Klik! Dowiecie się z niego również, co dodatkowo otrzymają Pixele. Jednak wróćmy do Androida 7.1 Nougat w wersji deweloperskiej. Ta pojawi się jeszcze w tym miesiącu, ale nie będzie dostępna tak jak zwykle dla Nexusów nie starszych niż dwa lata. Tym razem Google postanowiło udostępnić nowe oprogramowanie tylko dla Nexusa 6P, 5X oraz Pixela C – przy okazji rozwiązały się wątpliwości jak ten tablet będzie traktowany, czyli gorzej. Zainteresowani mogą się zapisać do testów pod następującym linkiem: Klik! Co z resztą Nexusów? Finalne wydanie Androida 7.1 Nougat pojawi się w grudniu i zapewne wtedy powoli będą aktualizowane poszczególne smartfony.

Jednak czy do tego czasu Samsung, LG, HTC lub chociażby Huawei wydadzą obecnie znane nam wydanie Nougata na swoje smartfony? Być może, ale nawet jeśli nie to nie liczyłbym na Android 7.1 w najbliższym czasie.

źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy