modele-iphone-7

iPhone  7 oraz iPhone 7 Plus okazały się hitem. Czy z Jackiem, czy bez Jacka „emejzing” Apple działa cuda i słupki sprzedażowe idą do góry. Jednym iPhone kojarzy się z lansem, drugim ze stabilnym działaniem systemu, a trzecim ze Starbucksem i rurkami. A czy ktoś kojarzy go z patriotyzmem? No właśnie, chyba nie. A można łatwo przez niego stracić pracę.

 

W Chinach iPhone to mały cud świata, który można nosić ze sobą w kieszeni. Wystarczy spojrzeć na wycieczki, które trafiają do Polski – zdjęcia i filmy wykonane sprzętami sygnowane jabłkiem. Popularność amerykańskiego sprzętu nie podoba się niektórym pracodawcom. Co więcej, wystosowali nawet pismo (potwierdzone przez BBC, więc teorie spiskowe mówiące o fake’u możemy odrzucić), w którym informują swoich pracowników, że jeśli zakupią najnowszego iPhone’a to po prostu stracą pracę.

 

91468044_967d83e0-9577-4ff7-895f-23fe8198a83f

 

Nanyang Yongkang Medicine Company twierdzi, że kupowanie sprzętu Apple kłóci się z patriotyzmem. Wartością, która w Chinach jest mocno ceniona. Co więcej, to nie jedyna firma z tak, dziwną, zasadą. Xiaomi może zacząć otwierać szampana – ich słupki pójdą jeszcze bardziej w górę.

 

źródło: BGR

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.