Logo Telegram Stars na tle kosmosu z balonami i konfetti w różnych kolorach.
LINKI AFILIACYJNE

Telegram z własną walutą. Gwiazdki nowym systemem płatności w komunikatorze

2 minuty czytania
Komentarze

Założyciel Telegrama Pavel Durov ogłosił uruchomienie nowego systemu płatności – Telegram Stars. Gwiazdki mają być używane do płacenia za usługi w mini-aplikacjach w Telegramie za pomocą zakupów w aplikacji na iOS i Androida. Następnie gwiazdki będzie można wymienić na kryptowalutę Toncoin.

Więcej niż boty
Fot. Telegram / materiały prasowe

Płatnicza rewolucja na Telegramie

Telegram wzbogacił się o nowy system płatności, który dotyczy tworzonych przez zewnętrznych twórców mini aplikacji. Użytkownicy Telegrama będą mogli kupić cyfrową walutę Stars bezpośrednio w aplikacji lub za pośrednictwem App Store lub Sklepu Play. Mogą ją wykorzystać do płatności w mini aplikacjach lub wymienić na kryptowalutę Toncoin (TON) na telegramowym sklepie Fragment (albo inne kryptowaluty za pośrednictwem telegramowego portfela).

Telegram Stars

Jak podaje Telegram, ponad 400 milionów użytkowników każdego miesiąca używa botów i miniaplikacji na Telegramie – kupując produkty, korzystając z usług, grając w gry i wiele więcej. Dzięki gwiazdkom boty i mini aplikacje będą mogły sprzedawać towary i usługi cyfrowe.

Gwiazdki Telegrama zostały wprowadzone, aby umożliwić płatności za towary i usługi cyfrowe w ekosystemie komunikatora. Można je nabyć poprzez zakupy w aplikacji za pośrednictwem Apple i Google lub Bota Premium, a następnie wydać na produkty cyfrowe oferowane przez boty – od e-booków i kursów online po przedmioty w grach Telegram.

Fot. Telegram / materiały prasowe

Telegram pobierać będzie 30-procentową prowizję za zakupy dokonane w Mini Aplikacjach. Jednak aby zachęcić do korzystania z nowej kryptowaluty, będzie też dotować reklamy kupowane za pomocą Stars, aby zapobiec ponownemu pobieraniu 30-procentowej prowizji od nowych zakupów za pomocą Stars w aplikacji przez Apple i Google.

Gwiazdki Telegrama są zgodne z najnowszymi politykami Apple i Google dotyczącymi sprzedaży produktów cyfrowych. Dzięki szybkim i łatwym w użyciu płatnościom za cyfrowe towary i usługi platforma botów i miniaplikacji umożliwi nowym typom firm dotarcie do ponad 900 milionów potencjalnych klientów w Telegramie. W przyszłości kolejne aktualizacje mają przynieść Gwiazdkom dodatkowe funkcje, takie jak prezenty dla twórców treści i nie tylko.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Jeśli lubisz oglądać sport i masz krótką chwilę, wypełnij naszą ankietę na temat wypoczynku i oglądania Euro 2024 oraz Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Źródło: Telegram (2, 3), Zdjęcie otwierające: Telegram / zrzut ekranu

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw