snapdragon figurka scena

Qualcomm w tym roku zaproponował nam dwa wydajne procesory – Snadragona 820 i 821. Pierwszy z nich znajduje się w większości flagowych modeli. Drugi dopiero teraz zaczyna powoli trafiać do smartfonów. Znajdziemy go na przykład w Pixelach od Google. Bardziej niż pewne jest zatem to, że w roku 2017 nowe Snapdragony znów pojawią się na rynku. I to, że Samsung Galaxy S8 będzie nim napędzany.

 

Snapdragon 830 – technologia 10nm, LTE Cat. 16, osiem rdzeni. Procesor ten zapowiada się naprawdę dobrze i możemy spodziewać się walki wydajności z Exynosem 8895. Właśnie te dwa chipy będą obecne w Samsungu Galaxy S8 w zależności od rynku. Ich nazewnictwo wydawać by się mogło logicznym następstwem, lecz według Kevina Wanga, analityka doczekamy się już Snapdragona 835.

 

snapdragon-830-rumors-weibo-eng

 

 

Niestety nie wyjaśnił on swojego spostrzeżenia. Być może pojawi się i Snapdragon 830, i Snapdragon 835 – różnica będzie widoczna w taktowaniu zegarów. Do flagowych i pretendujących do najlepszych smartfonów roku, producenci umieszczą szybszą jednostkę, a wszelkie inne urządzenia, by nie odstawały od konkurencji otrzymają S830.

 

źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.