exynosprocessorlogo-1200-80

 

Nie trudno zauważyć, że w ostatnim czasie plotki na temat Samsunga Galaxy S8 zaczynają pojawiać się coraz częściej. Cóż, wpadka z Galaxy Note 7 może zmusić Koreańczyków do przyśpieszenia prezentacji nowego flagowca. Z nowym Galaxy S ma zadebiutować także nowy procesor od SamsungaExynos 8895, który mimo iż wciąż jest tajemnicą, potrafił już wzbudzić całkiem spore zainteresowanie.
 

Jak donoszą chińskie źródła, Exynos 8895 będzie taktowany zegarem 3 GHz. Zaoferuje też o 70% szybsze przetwarzanie obrazu! Najnowszy układ Samsunga ma być pierwszym, który zostanie wyprodukowany w 10 nm procesie technologicznym – co oczywiście wpłynie na ogólną wydajnosć i zmniejszy pobór mocy (ponoc do zaledwie 5W).
 

Poznaliśmy też wyniki Exynosa 8895 w GeekBench. 2301 punktów w teście jednego rdzenia i 7019 punktów w tescie wielu rdzeni to nie jest wynik powalający, ale na tym etapie te rezultaty nie muszą być wcale wiarygodne, dlatego też komentowanie ich nie jest najlepszym pomysłem. Niemniej jednak Exynos 8895 powinien być bardzo mocnym układem – szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę fakt, że Samsung planuje zrezygnować w następnym roku z usług Qualcomma, co niejako zmusi Koreańczyków do postawienia w stu procentach na swój autorski procesor.
 

Źródło: gsmarena

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.