ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

HTC Wildfire – nowy członek androidowej rodziny HTC

Autor: Patryk Cwojdziński Kategoria: Newsy

Dziś w Niemczech miała miejsce konferencja prasowa HTC, na której przedstawiono nowy model telefonu opartego o system Android w wersji 2.1 wraz z nakładką HTC Sense – HTC Wildfire. Grupą docelową dla tego urządzenia mają być fani sieci społecznościowych i komunikatorów takich jak Instant Messenger, którzy za dość niewielkie pieniądze chcą dostać przyzwoitego smarthphone’a. Sercem telefonu jest już dobrze znany model procesora Qualcomm MSM7225 pracujący z częstotliwością 525MHz znany miedzy innymi z HTC Hero. Pozostałe komponenty to aparat 5 Mpix z autofokusem oraz lampą błyskową w postaci diody LED, 512 pamięci ROM oraz 384 pamięci RAM, a to wszystko kryje się pod 3,2 calowym ekranem o rozdzielczości QVGA (320×240 – HTC Hero/Legend posiadają rozdzielczość HVGA 480×320).

htc_wildfire_spec_mini

HTC Wildfire ma być dostępny w czterech wersjach kolorystycznych, poczynając od standardowego brązu przez czerń, biel i nową jak na produkty HTC czerwień. Telefon ma być dostępny w Europie oraz Azji w trzecim kwartale tego roku, przy cenie oscylującej w okolicach 300 euro.

htc_wildfire_br_mini
htc_wildfire_bl_mini
htc_wildfire_rd_mini
htc_wildfire_wh_mini

W sieci zaczęły pojawiać się pierwsze filmy przedstawiające HTC Wildfire, jeden z nich możecie zobaczyć poniżej wraz z pełną specyfikacją techniczną:

htc_wildfire_fullspec

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy